Для записи или в случае других вопросов, просьба звонить по телефону 26460009 или писать [email protected]

Kolumbs.lv

LOT Polish Airlines svin jubileju un dāvina biļetes!

3 nedēļu garumā, tiks uzdoti 3 āķīgi jautājumi par un ap aviokompāniju Lot Polish Airlines. Meklē atbildes zemāk tekstā, sūti tās uz [email protected]. Ja būsi atbildējis pareizi, tad piedalīsies izlozē par 2 aviobiļetēm uz Varšavu!

1. Nedēļas jautājums:

Cik gadus aviokompānija Lot Polish Airlines lido uz Ņujorku?

 

Vairāk iespēju LOT  lidojumos no Rīgas

Image result for lot airlines

No 2017.gada jūlija LOT ir palielinājis tiešo lidojumu skaitu maršrutā Varšava – Rīga – Varšava, tādējādi veicot jau 18 reisus nedēļā. Līdz tam aviokompānija LOT šajā maršrutā veica 12 tiešos reisus nedēļā, piedāvājot pasažieriem dienas un pēcpusdienas reisus lidojumos Varšava – Rīga – Varšava. Tagad  LOT 6 reizes nedēļā veic lidojumus arī vakaros un agri no rīta, izlidojot plkst. 23 vakarā no Varšavas uz Rīgu pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un svētdienās, savukārt no Rīgas uz Varšavu  izlidojot no rīta plkst. 6  pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās. Pateicoties šiem jaunajiem vakara un rīta reisiem, būtiski ir paplašinājies LOT savienoto reisu ar Eiropu un ASV piedāvājums. Tagad LOT pasažieriem iespējams jau no rīta ierasties un vakaros atgriezties no lielākajām Eiropas pilsētām Briseles, Amsterdamas, Luksemburgas, Vīnes, Ženēvas, Cīrihes, Nicas, Parīzes, Londonas, Milānas, Venēcijas, Štutgartes, Minhenes, Diseldorfas, Zagrebas, Budapeštas, Prāgas, Sofijas, Belgradas, Kopenhāgenas, Stokholmas u.c., kā arī no Polijas pilsētām Krakovas, Vroclavas, Poznaņas, Gdaņskas un Ščecinas. Palielinājies arī savienoto lidojumu piedāvājums no Rīgas uz starp- kontinentālajiem reisiem ASV.  Tā, piemēram, uz John Kennedy  lidostu Ņujorkā LOT tagad veic savienotos lidojumus 10 reizes nedēļā, bet uz otru lielo Ņujorkas lidostu Newark 4 reizes nedēļā. Arī uz Losandželosu LOT tagad piedāvā savienotos lidojumus 6 reizes nedēļā.

Tāpat jaunie reisi dod iespēju LOT pasažieriem, kas lido darījumu braucienos uz Varšavu, paveikt ieplānotos darbus vienā dienā, ietaupot laiku un izdevumus par nakšņošanu. Visi lidojumi  maršrutā Varšava – Rīga –Varšava tiek veikti ar lidmašīnām Bombardier DHC-8Q400 vai Embraer170 un lidojuma ilgums ir 1 stunda un 20 minūtes.

 

 

LOT motto “Trust in tradition!” 

 

LOT Polish Airlines jeb Polskie Linie Lotnicze LOT ir trešā  senākā aviokompānija Eiropā, kas dibināta 1929.gada janvārī. Mākslinieks Tadeusz Gronowski  1929.gadā uzvarēja konkursā par  LOT zīmolu un viņa radītā ekspresīvā lidojošā dzērve jau 89 gadus nemainīgi ir LOT logo.

LOT darbība Latvijā sākās jau pirms 86 gadiem. 1932.gada augustā poļu lidsabiedrība veica pirmos  lidojumus maršrutā  Varšava  - Viļņa  - Rīga – Tallina ar tiem laikiem moderno un lielo Fokker  lidmašīnu F.VII,  kurā bija 8 pasažieru vietas. Par godu šim nozīmīgajam notikumam Spilves lidostā Rīgā tika rīkota svinīga ceremonija, kurā piedalījās Latvijas Ministru prezidents Marģers Skujenieks, toreizējais Latvijas Republikas Satiksmes ministrs un liela Polijas valstvīru delegācija. No Varšavas caur Viļņu uz Rīgu un Tallinu LOT veica regulārus lidojumos 3 reizes nedēļā līdz pat 1939.gada septembrim, kad sākoties 2. Pasaules karam, maršruts tika slēgts. Jaunatvērtā līnija ne tikai savienoja Baltijas valstis ar Poliju, bet bija saskaņota vēl ar citu gaisa satiksmes līniju no Varšavas līdz Bukarestei, Sofijai  un Salonikiem Grieķijā, veidojot  tajos laikos garāko ziemeļu – dienvidu gaisa satiksmes ceļu.

1993.gada martā LOT atjaunoja lidojumus uz Latviju un jau 25 gadus nepārtraukti  veic regulārus tiešos  lidojumus maršrutā Varšava - Rīga - Varšava. 

Jau 70-jos gados LOT uzsāka  starpkontinentālos lidojumus. 1973.gada aprīlī poļu nacionālās lidsabiedrības pirmā lidmašīna ar dzērves logo nolaidās Ņujorkā un jau vairāk kā 40 gadus LOT veic regulārus reisus uz  Ņujorku, Čikāgu un Toronto Ziemeļamerikā.

 

LOT – līderis Centrālajā un Austrumeiropā

Image result for lot airlines

Šobrīd lidsabiedrība LOT no Varšavas lido uz vairāk kā 80 galamērķiem Eiropā, Ziemeļamerikā, Vidējos Austrumos un Āzijā. LOT lidmašīnu apkalpē ir pieredzējuši piloti, kas ir Eiropas un pasaules čempioni visās gaisa sporta disciplīnās.

Pēdējie gadi ir īpaši aktīvi lidsabiedrības darbībā, LOT kļūstot par līderi ar lielāko lidojumu tīklu Centrālajā un Austrumeiropā. 2016.gadā LOT atjauno savus lidojumus uz 9 pieprasītiem un populāriem galamērķiem Cīrihi, Erevānu, Diseldorfu, Kišiņevu, Belgradu, Barselonu, Zagrebu,

Venēciju, Nicu  un sāk regulāros lidojumus uz 8 jauniem galamērķiem Āzijā un Eiropā  -  uz Japānas galvaspilsētu Tokiju, uz Dienvidkorejas galvaspilsētu Seulu, uz Luksemburgu, uz Harkovu Ukrainā, uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu, uz Kluž – Napoku Rumānijā, uz Palangu Lietuvā un uz Košici Slovākijā.

2017.gadā LOT sāk regulāros lidojumus uz jauniem galamērķiem ASV – no 3. aprīļa uz Losandželosu un no 28.aprīļa uz Newark lidostu Ņujorkā. No šā gada 15.maija LOT sāks 4 reizes nedēļā lidojumus uz Singapūru. Līdz ar to lidsabiedrība LOT veic regulārus lidojumus tālajos maršrutos jau uz 8 pilsētām -  uz Pekinu, Tokiju, Seulu, Singapūru Āzijā un uz Ņujorku, Čikāgu, Losandželosu un Toronto Ziemeļamerikā. Visus tālo distanču lidojumus uz Ziemeļameriku un Āziju LOT veic ar Boeing 787 Dreamliner lidmašīnām, kurās pasažieri var izbaudīt lielisku komfortu un augstus apkalpošanas standartus  biznesa, premium ekonomiskās un ekonomiskās klases nodalījumos.

No 2017.gada LOT veic regulāros lidojumus uz Kazahstānas galvaspilsētu Astanu, veicot 4 reisus nedēļā ar Boeing 737-800 lidmašīnām, uz Štutgarti Vācijā, veicot rīta un vakara reisus 12 reizes nedēļā, kā arī uz Kaļiņingradu Krievijā un uz Gēteborgu Zviedrijā, lidojot uz katru no šīm pilsētām 6 reizes nedēļā.

2018.gadā LOT turpina aktīvo darbību jaunu galamērķu atvēršanā. 25.martā LOT atjaunos lidojumus uz Oslo, veicot  rīta un vakara reisus kopā 13 reizes nedēļā ar Embraer 195 lidmašīnām. No 7.maija LOT sāks lidojumus uz Nirnbergu, bet no 4.jūnija uz Hannoveri Vācijā, veicot uz katru no šīm pilsētām 12 reizes nedēļā rīta un vakara reisus. No 21.maija 5 reizes nedēļā LOT sāks lidot uz Dubrovniku Horvātijā un 6 reizes nedēļā uz Kauņu.  No 1.jūnija LOT sāks lidojumus 6 reizes nedēļā uz Skopji Maķedonijā, bet no 2.jūnija 5 reizes nedēļā uz Podgoricu Melnkalnē. No 2.jūlija LOT 6 reizes nedēļā uzsāks lidojumus uz Zaporožji un tā būs jau sestā lidosta Ukrainā, uz kuru LOT veic regulāros lidojumus. No 2.jūlija LOT sāks  lidojumus uz Billundu Dānijā, veicot rīta un vakara reisus 12 reizes nedēļā. Uz visām šīm pilsētām LOT lidos ar ērtajām reaktīvajām Embraer 170 un 175 lidmašīnām.

 

LOT bāzes lidosta ir modernā un kompaktā Varšavas starptautiskā lidosta, kas  pasažieriem nodrošina ērtu un ātru transfēru. Tranzītlaiks, lai nokļūtu no viena uz citu savienojošo reisu Varšavas lidostā ir tikai 40 minūtes.