✓ Индивидуальный подход       ✓ Поддержка консультанта       ✓ 20 лет опыта

Kolumbs.lv

★ Ekskluzīvi piedāvājumi uz Korfu septembrī

Galamērķis: Korfu sala
Цена: 
no 939 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Pagarini vasaru Septembrī un atpūties ekskluzīvās 5* viesnīcās Korfu salā:

Grecotel Eva Palace 5* Deluxe isl. Corfu, Komeno            

Šīs naktsmītnes fotogalerijas attēls

Ēdināšana: brokastis un vakariņas         

Cena: 1128 EUR


 

Grecotel Lux.Me Daphnila Bay Dassia 5* isl. Corfu, Dassia      

Å Ä«s naktsmÄ«tnes fotogalerijas attēls       

Ēdināšana: Ultra All Inclusive   

Cena: 1049 EUR


 

Grecotel Corfu Imperial Exclusive Resort 5* Deluxe isl. Corfu, Komeno  

Šīs naktsmītnes fotogalerijas attēls

Ēdināšana: brokastis un vakariņas          

Cena: 939 EUR

Cenā iekļauts:

 

 • reiss Rīga-Korfu-Rīga (a/k Air Baltic - Airbus 220-300, ēdināšana un dzērieni lidojuma laikā);
 • 20kg nododamā, 8 kg rokas bagāža;
 • izmitināšana viesnīcā;
 • ēdināšana atbilstoši izvēlētai programmai;
 • grupas transfērs lidosta - viesnīca - lidosta;
 • pārstāvja pakalpojumi.

 

GRIEĶIJA

Galvaspilsēta: Atēnas.

Platība: 131 957 km²

Ģeogrāfija:

Lielāko valsts daļu aizņem nelielie Pinda kalni. Kalni aizņem 80% valsts teritorijas. Maķedonijas un Frakijas kalni, kurus pārtrauc nelieli līdzenumi un no kuriem iztek upes. Trešdaļa no valsts ir aramzemes un dārzi. Grieķija ģeogrāfiskā ziņā ir ļoti daudzveidīga. No vienas puses – augsti kalni un kalnu grēdas, no otras puses – robotā krastu līnija Vidusjūras daļā, kura piedod Grieķijai tās neatkārtojamo šarmu.

Klimats:

Tipisks Vidusjūras klimats valda Jonijas jūras piekrastē valsts R daļā. Silts laiks iestājas jau martā. Vasara sausa un karsta, vidējā jūlija temperatūra ir no +25°C līdz +28°C. Reizēm karstajās vasarās gaisa temperatūra sasniedz +45°C. Ziemas ir maigas, samērā lietainas, janvāra vidējā temperatūra ir no +4°C līdz +12°C. Zem nulles temperatūra nokrīt tikai kalnos virs 700 – 800 m v.j.l., un šajā augstumā ziemās uzkrīt pabieza sniega sega. Ziemā pūš borā, kas ir aukstais vējš no ZA, un atdzesē pat Adrijas jūras piekrasti. Vislabāk ceļot ir no marta līdz maija vidum vai no oktobra vidus līdz decembrim.

Iedzīvotāji: 10 706 290. Tikai 2 % cittautu pārstāvji, pārējie 98 % ir grieķi.

Valoda: Grieķu valoda.

Reliģija: Grieķu pareizticīgie 97%, pārējie musulmaņi u.c. reliģijas piekritēji

Nacionālie ēdieni:

Tā ir īsta zemnieku un zvejnieku virtuve, kuras pamatā ir vienkāršas, veselīgas izejvielas. Ēdieni šeit ir garšvielām bagāti un aromātiski. Grieķijā ēdienus mēdz pasniegt nevis karstus, bet tikai siltus. Pamatēdienus Grieķijā visbiežāk gatavo no jēra gaļas. Garšīgākie Grieķijas gaļas ēdieni tiek gatavoti no svaigas jēra gaļas karbonādes barbekjū stilā ar garšvielām. Izcils ēdiens ir jēra gaļas sautējums moussaka.Vēl kāds pamatēdiens ir malta vai uz iesmiem cepta aitas gaļa, kuru pasniedz kopā ar maizi. Grieķiem garšo arī dažādi krāsnī cepti pīrāgi, piemēram, spanokopita, kas ir mīklas kārtojums ar spinātu un fetas siera pildījumu. Savukārt giross, kas aizgūts no Turcijas ēdiena kebab, ir viens no populārākajiem "fast food" ēdieniem. Līdzīgi kā Itālijā, arī grieķu virtuvē iecienīti ir ēdieni no makaroniem. Grieķi makaronus pasniedz ar sieru, gaļu, pupām, saknēm u.t.t. Būtiska makaronu sastāvdaļa ir kviešu milti, bet grieķu gaumē viens no makaronu veidiem ir olu nūdeles.

Alkoholiskie dzērieni:

Ouzo ir stiprs alkoholisks dzēriens ar spirta saturu apmēram 40%. Tam raksturīga izteikta anīsa garša. Parasti to izmanto kā alternatīvu absintam, jo vērmeļu auga audzēšana daudzviet it kļuvusi par nelegālu nodarbi. Grieķi to parasti dzer kopā ar mezedes – uzkodām, kurās parasti ietilpst salāti, jūras veltes, sautētas gaļas un dārzeņi. Tie, kam patīk asums, var dzērienu dzert tīru, bet citādi tas lieliski garšo arī mazliet atšķaidīts ar ūdeni. Parasti ouzo pasniedz kā aperitīvu un to var lieliski izmantot daudzos kokteiļos.

Ko sagaidīt?

 • Atēnas ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē, bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem: teātriem, kapsētām, tempļiem. Akropole ir senās Grieķijas simbols, ar senā tempļa- Partenona drupām, Jiontra teātri, Apterora templi. 
 • Agion Orosa - svēta vieta katram pareizticīgajam, jo tieši šeit atrodas pirmais lielais klosteris Lielā Lavra 

Ko tur var darīt un redzēt? 

 • Delfi jeb visu dievu svētā vieta jeb Pasaules naba –tik daudzi ir sinonīmi šai vietai, un tā ir pasaules slavu guvusi vieta. Te atrodas Apolona templis, muzeji, slavenais „Sibillas akmeni”. Atikas reģions ir slavens ar krasta līnijas daudzveidību un vēsturiskiem pieminekļiem. Tepat netālu atrodas Delfu orākuls un Kastālijas avoti. 
 • Noteikti apmeklējiet idilliskās salas ar kaļķa baltajiem ciematiem un skaistajām pludmalēm. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties atpūsties vai dejot un līksmot visu nakti, Grieķija piedāvā gan klusas, gan kosmopolītiskas atpūtas vietas.

Vērts likt aiz auss!

 • Nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju 
 • Grieķijā ir pieejami gandrīz visi pakalpojumi un ērtības, tomēr dažas lietas būtu ieteicams paņemt līdzi: jūsu izvēlētā apgabala karti, maiņstrāvas adapteri elektroierīcēm, saulesbrillers un tropu cepuri, līdzekli pret moskītiem, visus jums vajadzīgos medikamentus, kā arī sauļošanās losjunu ar augstu aizsardzības līmeni. Maijā vai oktobrī noderēs džamperis vai jaciņa. Xiemā un pavasarī ieteicams paņemt līdzi lietus mēteli un siltas drēbes. 
 • Grieķijā, tāpat kā citās Eiropas valstīs, izmanto 220 voltu maiņstrāvas spriegumu. 
 • Valūta - eiro 
 • Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard. 
 • Ievest ārvalstu valūtu var bez ierobežojuma, vairāk nekā 2500$ ir jādeklarē. Iepriekš ievestās valūtas izvešana atļauta 1 gada laikā.