ВНИМАНИЕ! ОФИС KOLUMBS В Т/Ц SPICE ЗАКРЫТ!
С 17.03.2020 до 09.06.2020 прекращаем обслуживание клиентов в офисе. Связь с SIA "Tūrisma aģentūra Kolumbs" возможна дистанционно, в рабочие дни с 09:00 до 17:00

Kolumbs.lv

Bodruma (Turcija)

- skaistas ainavas, unikāls līcis un mājīgas pludmales
- virs pilsētas paceļošā Sv. Pētera pils
- piestātne ar veikaliem un krodziņiem
- daudzi nakts klubi un diskotēkas
- lieliska vieta ekskursijām uz Grieķijas salām: Kosu un Rodas salu
Цена: 
no 499 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Tas ir viens no populārākajiem un ekskluzīvākajiem Turcijas kūrortiem, kas pazīstams ar savu naktsdzīvi un vienu no lielākajām Egejas jūras jahtu ostām, kā arī ostu, no kuras katru dienu izbrauc prāmji uz Grieķijas salām: Kosu vai Rodes salu. Bodruma nav līdzīga citām Turcijas kūrorta vietām - ainavas dēļ, kā arī šīs vietas neparasta rakstura dēļ. Turku un grieķu ietekmes nevienā citā vietā tik ļoti nesasaucās un neiekļaujas viena otrā.

Tikai šajā Turcijas daļā var redzēt kalnus ar baltiem namiem, olīvu audzēm, veciem vīriešiem, kas ceļo pa ēzeļiem, kalnu ciemiem, kas līdzīgi grieķu ciemiem. Pat minaretes, kas paceļās virs mošejām šķiet draudzīgākas. Bodruma ir Grieķijas brīvības kombinācija ar turku viesmīlību, kas arī būtiski ietekmēja reģionālās virtuves ēdienus.

Šai 32 tūkstošu iedzīvotāju pilsētai ir bagāta vēsture, kuras pēdas atrodamas katrā solī. Bodrumu senos laikos sauca par Halikarnasu, un tieši šeit atrodas Mauzolejs, kas tiek attiecināts uz septiņiem pasaules brīnumiem. Šeit dzimis Herodots - "vēstures tēvs", kurš pirmais uzrakstīja pasaules vēsturi. Pilsētas centrā atrodas varena sv. Pētera pils, cietoksnis, ko būvēja bruņinieki-jonīti (krustneši) XV gadsimtā. Bodruma ir arī jautrības un izklaides pilsēta.

Centrā ir vairāki bāri, krogi un diskotēkas, kur varat dejot un jautri pavadīt laiku līdz pašam rītam. Šeit visi atradīs kaut ko sev. Ir džeza klubi ar dziedātājiem, ir krogi, kuros spēlē tikai 80. gadu mūzika, ir mūsdienīgas diskotēkas ar lāzera šovu, piemēram, slavenā Halikarnasa, ir klubi, kuros tiek atskaņota tikai turku dzīvā mūzika, kā arī katamarāna ir diskotēka, kas katru nakti dodas kruīzā pa līci, un, dejot brīvā dabā, jūs varat apbrīnot skaisti apgaismoto pilsētu.

Pārvietošanu no ostas uz katamarānu veic ar motorlaivām, kas ir papildus izklaide. Bodruma ir piemērots visiem. Labas klases viesnīcas atrodas klusās vietās, labiekārtotos dārzos, kas veicina ģimenes atpūtu. Tūristiem, kas vēlas redzēt dažādus senatnes vēsturiskos pieminekļus ir lieliskas ekskursijas uz Efeju, Pamukkali un lidojumu uz Kosu. Tiem, kas mīl izklaidi, gaida daudzas fantastiskas vietas pilsētas centrā.

Cenā iekļauts:

  • Lidojums turp-atpakaļ no Rīgas;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Krieviski runājoša tūroperatora pārstāvja pakalpojumi;
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

Ceļvedis: tūristi ir pakļauti tūrisma operatora pārstāvim, kura uzdevums ir palīdzēt ierašanās, izbraukšanas, uzturēšanās laikā, kā arī vietējo ekskursiju pieteikumu saņemšanas laikā.

Vīzas: Latvijas pilsoņiem - nav nepieciešams (līdz 90 dienām 180 dienās, viena uzturēšanās nav ilgāka par 30 dienām); nepilsoņiem - ir nepieciešami; Vīzu tūristu vajadzībām vajadzētu iegūt, izmantojot e-vīzu sistēmu: https://www.evisa.gov.tr/en/; maksa: 20 USD / pers. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no datuma, kad jāatgriežās Latvijā. Latvijas pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 1. jūlijam nav derīgas ceļojumam. Pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegti uz 50 gadu derīguma termiņu, nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas.

Vietējais laiks: Latvijas laiks

Valoda: turku; Jūs varat runāt arī angļu valodā.

Valūta: 1 Turcijas lira; 1 EUR = 2,8 liras.

Lidojuma laiks: Rīga-Bodruma-Milas: apm. 3 h 10 min.

Braukšana: visas teritorijas ir pilnībā savienotas ar Bodruma centru. Dolmuši ir vietējie mikroautobusi, kas brauc līdz pusnaktij. Vēlāk jūs varat ceļot ar taksometru. Nakts atgriešanās no Bodruma uz Bitez maksās apm. 10 EUR, Torbijā - apm. 12 EUR, Turgutrejā un Jalikavakā - apm. 20 EUR. Kursa cena ir jāsaskaņo pašā sākumā.

Cenas: Bodruma, kā populārākais izklaides centrs reģionā, nepieder pie lētākajām vietām. Alus cena kafejnīcā ir apm. 2,5 EUR, augstas kvalitātes kokteilis - 8 EUR. Bieži vien telpās, kurās spēlē dzīvā mūzika, ieeja netiek apmaksāta, bet pirmais kokteilis, neatkarīgi no tā, kurš no tiem tiks pasūtīts, apm. 8 EUR. Tāpēc mēs neiesakām pasūtīt minerālūdeni. Izņemot divas diskotēkas centrā, pārejās ieeja ir pilnīgi brīva. Maksas ieeja: Halikarnas, kur cena ir atkarīga no nedēļas un sezonas dienas, kā arī Disco Katamaran, kur jums jāmaksā apm. 15 EUR par ieeju.

Viss iekļauts: Turcijā šī uztura formula parasti ietver ēdienus un vietējos dzērienus ierobežotu laiku, galvenokārt no plkst. 10.00 līdz 23.00. Papildu pakalpojumi, piemēram, sports, seifs, masāža, sauna un mini bārs, ir pieejami par papildu samaksu. Ir arī jāzina, ka papildus importētiem dzērieniem, sulas no svaigi spiestiem augļiem, kā arī turku kafija ir pieejamas par papildu samaksu.

Pludmales: teritorija, kurā atrodas Bodruma, ir vulkāniska, tāpēc smiltis šeit nav tik vieglas kā, piemēram, Antālijā. Turklāt, kalnu apgabalu dēļ, pludmales vietas ir ierobežotas, tās atrodas līčos un parasti ir šauras, smilšaini grantīgas. Nav plašu, smilšu pludmaļu, taču tāpēc ūdens šeit ir ļoti tīrs. Parasti ieeja pludmalē ir bezmaksas, tikai zviļņi un saulessargi tiek piedāvāti par maksu (aptuveni 1,5 EUR / pers.)

Vietējās ekskursijas: veic vietējās tūrisma aģentūras, pamatojoties uz viņu izveidotajiem nosacījumiem. Ekskursijas var nebūt organizētas neliela pieteikuma iesniedzēju skaita dēļ.

Галерея