28.03.2024 - strādājam attālināti līdz plkst 17:00
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Jāņu nakts Istrijas pussalā

22.06.2019
Rīga 05.45 - 07.05 Pula
25.06.2019
Pula 21.25 - 00.45 Rīga
Cena: 
669 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Pašos Horvātijas ziemeļrietumos siltie Adrijas jūras ūdeņi apskalo lielāko šīs valsts pussalu – Istriju. Tās veidols atgādina sirdi, kas pilnībā atbilst ceļotāju viedoklim, jo viegli ir iemīlēt priežu un lapu kokiem klāto Horvātijas nostūri, kam raksturīga mierīga un relaksējoša atmosfēra un kas valdzina gan eko tūrisma fanus gan tos, kas atvaļinājumu pavada kādā no piekrastes kūrortiem. Istrijas pussalas lielākās pilsētas un pazīstamākie kūrorti ir Pula, Poreča un Rovinja. Pavisam netālu no Pulas atrodas Brijuni Nacionālais parks -14 Adrijas jūras salu arhipelāgs – īsta dienvidu paradīze.

Cenā iekļauts:

  • Lidojums no Rīgas turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

(Šos pakalpojumus var rezervēt pirms ceļojuma pie Kolumba konsultantiem)

 

Jau no senseniem laikiem pussalu krustām šķērsām caurvijušas takas kājāmgājējiem, tām pievienojušies arī riteņbraucēju maršruti. Pludmaļu atpūtas cienītājiem patīk gleznainā un vietums klinšainā Adrijas jūras piekraste ar klusiem, lēzeniem līcīšiem un siltu ūdeni līdz pat novembrim.

Istrijā nobaudāma pati tīrākā olīveļa, vīni, kas nereti kvalitātes ziņā pārspēj kaimiņu itāliešu produkciju, pasaules dārgākās sēnes – trifeles, kuru plašākie „medību lauki ” atrodas tieši te, savvaļas sparģeļi un brīvībā dzīvojušo mājdzīvnieku gaļa. Adrijas piekrastes virtuve savukārt piedāvā jūras veltes, tikko noķertas zivis un rītausmā salasītās austeres.

Istrijas reģiona kultūru bagātinājusi gadsimtiem ilgusī itāliešu, horvātu un slovēņu tautu saskarsme. Nelielās pilsētiņas, kas izvietojušās Adrijas jūras piekrastē, joprojām saglabājušas savu „itālisko” šarmu, bet ciemati, kas atrodas pussalas vidienē, šķiet, tādi paši kā pirms simts gadiem.

400 gadu reģions piederēja Venēcijas republikai, pēc tam – Austroungārijas impērijai, 2. pasaules kara gados – Vācijai, tad Dienvidslāvijai, bet pēc tam – neatkarīgajai Horvātijas republikai. Tomēr pirmie te apmetās ilīrieši un grieķi, bet pēc tam senie romieši, kuri jūras piekrastē uzbūvēja villas, bet pussalas ielejās iekārtoja saimniecības. Romiešu kultūra atstājusi dziļas pēdas piejūras pilsētās un tādēļ tās apmeklē arī pasaules vēstures interesenti.

Pula

Pula ir pati lielākā un senākā Istrijas pussalas pilsēta, kas izvietojusies Adrijas jūras krastā un tā ir arī viena no lielākajām Horvātijas ostām.

Pirmo reizi Pula pieminēta Homēra episkajā poēmā „Odiseja” – to dibināja argonauti ceļojuma pēc zelta aunādas laikā. Pilsētas ievērojamākais apskates objekts ir lieliski saglabājies romiešu amfiteātris, kam ir ap 2000 gadu.

Pilsēta ir kompakta un to viegli izstaigāt kājām vai arī izbraukāt ar velosipēdu, ko var noīrēt kādā no daudzajiem īres punktiem. Lielāko daļa no Pulas centra aizņem itāļu jeb seno romiešu stilā būvētās mājas. Tas saistīts ar faktu, ka no senseniem laikiem Adrijas jūras iekrastes pilsētas apdzīvoja itāliešu tautības iedzīvotāji, kuri daudzus gadsimtus baudīja īpašas privilēģijas – līdz pat 2. Pasaules karam oficiālā valoda šajā teritorijā bija itāliešu un trūcīgajiem horvātiem bija liegts piedalīties vēlēšanās. Tikai iekļaujoties Dienvidslāvijas federācijā, itālieši tika no piekrastes pilsētām izspiesti un to vietā nāca horvāti, serbi, bosnieši un albāņi.

Pulas Adrijas jūras piekraste apbūvēta galvenokārt ar modernām viesnīcām, kas tūrisma sezonas laikā tiek piepildītas ar, lielākoties, Eiropas valstu tūristiem, kuri te bauda labas kvalitātes pakalpojumus par pieejamāku cenu nekā pazīstamajos Vakareiropas kūrortos.

Pulas pludmales ir akmeņainas vai arī klātas ar lieliem oļiem. Tāpēc zinātāji līdzi ņem apavus, ar kuriem tikt līdz ūdenim. Toties ūdens te ir neparasti dzidrs un visas pludmales ir klasificējušās Zilā karoga saņemšanai.

Istrijas pussalas Adrijas piekrasti ir iemīļojuši arī niršanas cienītāji. Tieši Pulas apkārtnē sastopama ne tikai daudzveidīga zemūdens flora un fauna, bet arī gleznaini rifi, alas un nogrimuši kuģi.

Pulas virtuve savukārt neliks vilties nevienam gardēdim. Te dominē itāliešu ēdieni, bet ar horvātu tradīciju piesitienu. Jūras velšu cienītāji izvēlēsies tikko noķertus omārus vai austeres, piedzerot vieglu mājas baltvīnu un maltīti nobeidzot ar tasīti lieliskas kafijas un mazītiņu glāzīti „Sļivovicas”.

Poreč

Ja vasarā Poreča ir pārpilna ar atpūsties gribošiem ceļotājiem, tad ziemā tā kļūst par mierīgu un klusu provinces pilsētu ar zvejas ostu. Lielie tūristu kompleksi atrodas nedaudz ārpus no pašas Porečas pilsētas un līdz centram var nonākt pa promenādi, kas stiepjas pa Adrijas jūras pašu krastu.

Pilsētas centram raksturīgas akmens ēkas un ieliņu labirints. Pats ievērojamākamais Porečas apskates objekts ir romāņu stilā būvētā Eufrazijeva bazilika, kas uzcelta VI gadsimtā un atrodas vesela sakrālo celtņu kompleksa centrā. Bazilika slavena ar apsīdu, ko klāj XIII gadsimtā radīts baldahīns un aiz tās izvietoto bizantiski grezno , ar dārgakmeņiem un perlamutru rotāto mozaīku.

Uzmanības vērti ir arī 1448. gadā uzbūvētais Venēciešu tornis, kuru tagad izmanto kā izstāžu zāli, Marafora laukums, kurā līdz šim saglabājušās Marsam un Neptūnam veltīto tempļu drupas, neliels Akvārijs un muzejs, kurā ekponēti Porečā un tās apkārtnē iegūtie arheoloģiskie atradumi.

Poreča ir viens no svarīgākajiem pussalas transporta mezgliem, no kurienes ar autobusu var aizbraukt uz visām nozīmīgākajām Istrijas piekrastes pilsētām vai arī ar katamarānu doties uz dažām no tuvīnajām salām kā arī uz Venēciju un Triestu.

Rovinj

Otrā lielākā Istrijas pussalas pilsēta atrodas pašā augstākajā tās vietā. Tās veidols atgādina tipiskas Itālijas piejūras pilsētas ar balti mirdzošām jahtām līcī, kas viļņos šūpojas līdzās zvejnieku laivām, akmens bruģi klātām ieliņām, kas mijas ar elegantiem laukumiem, ko ielenkušas venēciešu stilā būvētas ēkas. No visām Istrijas pilsētām Itālijas klātbūtne te jūtama visspēcīgāk. Vecpilsēta izvietojusies uz pussalas, bet jaunie rajoni stiepjas pa Adrijas jūras piekrasti uz ziemeļiem un dienvidiem. Pilsētu veido arhipelāgs, kas satāv no 22 salām un kuras savstarpēji savieno t.s. upju tramvajs. Vecpilsētā stundām var staigāt pa metru platajām ieliņām, kurām pāri stiepjas uz auklām izkārtā veļa un katra māja lepojas ar citādas krāsas logu slēģiem. Pilsētas centrā atrodas Svētās Eifīmijas baznīca ar 57 m augstu torni, no kura paveras brīnišķīga apkārtējā ainava un kas , savukārt, redzams tuvojoties pilsētai no jūras. Vēl jāapskata Svētās Trīsvienības septiņstūrainā kapela, pilsētas rātsnams un Kalifi pils, kurā tagad izvietojies pilsētas muzejs.

Visu apkopojot var teikt - Rovinj ir pilsēta māksliniekiem, romantiķiem un mīlētājiem.

Vrsar

Pilsēta –muzejs, kas atrodas Istrijas pussalas rietumu daļā starp Poreču un Rovinji. To kā nelielas krellītes ielenc 18 Adrijas jūras saliņas, bet blakus atrodas slavenais Limas fjords, kas iestiepjas tālu Horvātijas teritorijā. No senāk Vrsaru apjozošās aizsargsienas pāri ir palikuši tikai ar dzelzi apkaltie pilsētas vārti ar Venēcijas republikas ģērboni virs tiem. Pilsētā, kurā dzīvo tikai ap 2000 iedzīvotāju, apskatīt var arī virkni baznīcu, bīskapa Porčes pili un virkni dzīvojamo ēku, kas saglabājušās no Viduslaikiem. Vrsaras ostā, kura 19. gadsimtā piedzīvoja plašus rekonstrukcijas darbus, var apskatīt ne tikai mūsdienīgas ēkas, bet arī seno romiešu villu un tā laika tirdzniecības noliktavas paliekas

Brijuni nacionālais parks

No Pulas uz ziemeļiem Adrijas jūrā ir izvietojušās 14 nelielu salu arhipelāgs, kas 1983. gadā kluva par Horvātijas Nacionālo parku. Apmeklētāji var doties uz divām no tām – Veļi Brijuni un Mali Brijuni. Savas valdīšanas gados salas bija iemīļojis Dienvidslāvijas prezidents Tito, kuram šeit atradās vasaras rezidence. Veļi Brijuni salā atrodas safari parks, kurā prezidents lika izmitināt viņam dāvātos esksotiskos dzīvniekus. Vēl šet izvietotas dažas nesamērīgi dārgas viesnīcas, kuru mērķis ir uzturēt salas ekskluzivitāti, pāris greznu villu, golfa laukumi, lieliski celiņi riteņbraucējiem un interesants Dienvidslāvijas prezidentam veltīts muzejs. Augšminētais atrodas pasakainas dabas vidū, kas atgādina nelielu Vidusjūras paradīzi. Uz Brijuni Nacionālo parku vislabāk var doties no Fažanas – sena zvejnieku ciematiņa, kas laika gaitā ieguvis Adrijas jūras piekrastes pilsētu itāliskos ”vaibstus” un vasarās ir īsta tūristu paradīze un kura nomalēs plešās vīnogulāji un olīvkoku audzes.

Istrijas pussalas vidienē atrodas vēl viens ievērības cienīgs apskates punkts - Hum - pati mazākā pilsēta pasaulē, kas ar saviem 17 iedzīvotājiem ir ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā.

Galerija