✓ Individuāla pieeja ceļojumu plānošanā ✓ Konsultanta atbalsts ceļojuma laikā ✓ 20 gadu pieredze fantastisku ceļojumu organizēšanā

Kolumbs.lv

Zakintos sala (Grieķija)

- pludmales, smaragdzaļa jūra un brīnišķīga, labi saglabājusies daba;
- izklaides iespējas sniedz krodziņu un diskotēku pārpilnība
- impozantais Navagio (kuģa vraka) līcis, tiek uzskatīts par vienu no visskaistākajiem visā pasaulē''
- salas simbols – Logerheda bruņurupuči
- populārā recina – ar sveķiem aizdarīts vīns.
Cena: 
no 249 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Salu saulīte ir iekrāsojusi zeltītā krāsā, to ieskauj jūra, kura zaigo visās zilās krāsas nokrāsās. Tā ir zaļa, pateicoties priežu mežiem un olīvkoku audzēm, smaržo pēc apelsīnu ziediem. Elpu aizrauj unikālās peizāžas, kas ir pārpilnas ar patīkamiem pārsteigumiem. Tās priekšrocības ir novērtējuši Logerheda bruņurupuči, kuri ir iecienījuši šīs salas pludmales ligzdošana sakarā, un tie ir kļuvuši par salas simbolu. Zakintas jutekliskā atmosfēra un salas iedzīvotāju laipnā izturēšanās ir, radījuši apstākļus labai atpūtai.

Elpu aizraujošas peizāžas – stāvot uz kraujas, apakšā redzams bezdibenis. Kur vien skaties, visur ir redzama smaragdzaļa jūra un zilas debesis, ko savstarpēji norobežo pelēkbalto klinšu kontūras. Tostarp ir vērojams attālas pludmales fragments, kurā ir redzams pasakains kuģa vraks. Tā ir šīs brīnišķīgās salas vizītkarte, ko vajadzētu redzēt. To ir vērts apmeklēt, lai ieraudzītu miera un siltuma pārpilnas ieliņas, kur nama durvju priekšā sēž večuki, un baloži ir okupējuši vecos zvanu torņus, gaismas piesātināta pēdējā pēcpusdienas stunda, tostarp dzēšot robežas debess un jūras starpā, vienkārši ēdieni, piemēram, aitas siera gabals ar maizi un olīveļļu. To ir vērts apmeklēt arī „recinas” dēļ, tas ir vīns, kuram tiek pievienoti koka sveķi, un tieši šeit tam ir visnotaļ unikāla garša. Tiešā un pārnestā nozīmē visskaļākais salas tūrisma centrs ir Laganasa, kas atrodas identiska nosaukuma līča piekrastē, šeit ir 5 km gara smilšu pludmale, kas ir Jūras nacionālā parka sastāvdaļa. Tieši šeit bruņurupuči dēj olas, un tādēļ arī noteikti pludmales apgabali tūristiem ir slēgti, tostarp arī ir aizliegts nodarboties ar atsevišķiem sporta veidiem. Laganasā atrodas salā vislabākie klubi, bāri un diskotēkas, kuri ir populāri nakts izklaižu cienītāju vidū. Šeit ir daudz tavernas un restorāni: sākot no tradicionāli grieķiskajiem un beidzot ar itāļu, ķīniešu, indiešu ēstuvēm un tipiskajiem ātrās ēdināšanas tīkliem. Daudzo veikaliņu preču sortiments līdzinās galvaspilsētā esošajam. Arvien populārāka kļūst Cilivi – neliels, bet, vēl tūristu nepārpildīts, apvidus, ar skaistu smilšu pludmali, kam ir piešķirts Zilais karogs, tostarp piedāvājot plašu ūdens sporta veidu klāstu. Uzmanību piesaista kafejnīcas, bāri un krodziņi, vajadzētu apmeklēt tradicionālās grieķu tavernas. Šeit ir plašas atrakciju iespējas visu vecumposmu apmeklētājiem: Fantasy Mini – Golf stadioni, izklaižu centrs Bowl’m Over ar biljardu un boulingu, Luna Fun Park un Jūras muzejs. Argassi atrodas tikai 4 km attālumā no salas galvaspilsētas. Šajā apvidū ir smilšu pludmales un tīrs jūras ūdens. Apvidus ir teicama bāze, lai apmeklētu Vasilikos – Bananas pussalas brīnišķīgās pludmales Gerakas vai Porto Roma. Argassi tuvumā sākas trekinga maršruts uz Skopu, - visaugstāko, Vasilikos pussalas, pauguru, kur sensenos laikos atradās Artemīdas templis.

Kalamaki – tas ir neliels tūrisma centrs, kas ir populārs ar teicamajām un plašajām pludmalēm, kur izšķiļas Karetas bruņurupuči. Daudz klusāka vieta, salīdzinājumā ar kaimiņos esošo Laganasu, un tā ir labāk piemērota tiem, kuri vēlas mierīgu atpūtu vai arī ģimenēm ar bērniem.

Video:

Cenā iekļauts:

  • Lidojums turp-atpakaļ no Rīgas;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Krieviski runājoša tūroperatora pārstāvja pakalpojumi;
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

Gids: tūristi ir tūrisma operatora pārstāvja aizbildnībā, kura uzdevumos ietilpst palīdzības sniegšana pēc ielidošanas, uzturēšanās laikā, kā arī pasūtījumu pieņemšana vietējo ekskursiju sakarā.

Lidojuma laiks: Rīga – Zakinta – aptuveni 2 stundas un 50 minūtes.

Vietējais laiks: Latvijas laiks.

Valoda: jaungrieķu valoda, tostarp var sazināties gan angļu, gan vācu valodā.

Valūta: eiro (EUR).

Transports: ļoti labi ir sakārtota autobusu satiksme; no Zakintas pilsētas var aizbraukt līdz vismazākajiem apvidiem, cena – 2 EUR. Bez autobusu satiksmes, galvenie transportlīdzekļi ir takši, cena – apmēram 3 EUR/km.

Pludmales: galvenokārt smilšu, plašas, publiskās, ieeja bez maksas, pludmales serviss pieejams par atsevišķu samaksu: atpūtas krēsls + lietussargs aptuveni 8 EUR/dienā.

Obligātais tūrisma nodoklis: klientiem tiek piemērots obligātais tūrisma nodoklis 0,25 – 4 EUR apmērā par dienu/numuru, atkarībā no viesnīcas kategorijas; maksa tiek iekasēta kopš 01.01.2018., un tiek maksāts viesnīcā uz vietas.

Viesnīcas:                                     Apartamenti:

1* un 2* - 0,5 EUR/dienā               1* un 2* -0,25 EUR/dienā

3* - 1,5 EUR/dienā                        3* - 0,5 EUR/dienā

4* - 3 EUR/dienā                           4* - 1 EUR/ dienā 

5* - 4 EUR/dienā.

Vietējās ekskursijas: organizē vietējās tūrisma aģentūras, saskaņā ar pašu noteiktajiem nosacījumiem. Ekskursijas var nenotikt gadījumā, ja ir pieteikušies maz cilvēku.