28.03.2024 - strādājam attālināti līdz plkst 17:00
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Dienvidu saule un šarms Palmā de Maljorkā

Ceļojuma datumi: 17.04.2019. - 22.04.2019.
Pirmā iemaksa tikai 140 EUR
Cena: 
no 579 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Baleāru salas ir Spānijai piederošs arhipelāgs Vidusjūras rietumu daļā. Tas sastāv no četrām lielām salām- Maljorkas, Menorkas, Ivisas (Ibiza), Formenteras - un vairākām mazākām. Kopā salas veido vienu no 17 Spānijas autonomajiem apgabaliem un provinci ar galvaspilsētu Palmu. Ar pasakainām dabas ainavām, lieliskām pludmalēm, sauli 10 stundas 300 dienas gadā un gandrīz gadsimtu spodrinātu viesmīlības industriju, Baleāru salas ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem atpūtnieku galamērķiem Eiropā.


Viesnīca: Caribbean Bay 3*

Lidojums + viesnīca: 579 EUR

3*** viesnīca Carribean Bay Hotel izvietota aptuveni 20 km no salas galvaspilsētas Palmas viesnīcu un kūrortu rajonā; sabiedriskais transports turp kursē ik 15 minūtes. No viesnīcas līdz autobusa pieturai vien aptuveni 5 minūšu gājiens.

Viesnīcas istabās pieejams kondicionieris, telefons, matu žāvētājs, satelīttelevīzija; pieejams arī bezvadu internets, taču tas ir maksas pakalpojums (apmaksa veicama uz vietas recepcijā).

Viesnīcas atrodas 5 minūšu attālumā no pludmales, kā arī tai apkārt izvietojušies pārtikas veikali un restorāni. Sava bāra un restorāna pakalpojumus piedāvā arī pati viesnīca. Savukārt uz ēkas jumta izveidots baseins ar panorāmas skatu pār jūru.

Informācijai: viesnīcā pieejamas istabas tikai ar divām atsevišķām gultām, nevis divguļamām. Viesnīcas cenā iekļautas brokastis un vakariņas.


Viesnīca: Playa de Palma 4*

Lidojums + viesnīca: 729 EUR

4*** viesnīca Occidental Playa de Palma atrodas modernā piekrastes kūrortā 12 km attālumā no galvaspilsētas Palmas un 5 min. gājiena attālumā no pludmales.

Kūrortā izvietojušās mūsdienīgas viesnīcas, klubi, restorāni, suvenīru veikali un promenāde, kas stiepjas gar jūras krastu. Bērniem patiks Akvalande un okeanārijs, kas atrodas 2.5km attālumā no viesnīcas.

Katrai viesnīcas istabai ir balkons un tajās pieejams viss klientiem nepieciešanais: apkure/gaisa kondicionieris, TV ar satelītkanāliem, seifs, fēns, bezmaksas WI-FI.

Viesnīcā ir restorāns, kur var ieturēt brokastis un vakariņas, kā arī bārs.

Viesnīca lepojas ar brīnišķīgiem dārziem un āra baseinu.

Skaistumkopšanas un fitnesa centrā pieejama turku pirts, sauna, apsildāms baseins, fitnesa un masāžas centrs.

Vienīcā atrodas viens no pašiem labākajiem velosipēdu iznomāšanas punktiem Maljorkā.

Noīrēto automašīnu viesnīcas stāvvietā var atstāt bez maksas.

Cenā iekļauts:

  • Lidojums no Rīgas turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

(Šos pakalpojumus var rezervēt pirms ceļojuma pie Kolumba konsultantiem)

Maljorka

Maljorka ir pati lielākā un nozīmīgākā sala Baleāru arhipelāgā. Maljorkas nosaukums latīņu valodā nozīmē – „lielākā” un tās teritorija ir apm. 80% no Baleāru arhipelāga. Salā dzīvo ap 676000 iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā puse – galvaspilsētā. Maljorkā mīt arī daudz vācu un angļu izcelsmes pilsoņu, kurus šeit piesaistījis salas nenoliedzamais šarms.

Maigais klimats un pasakainā daba jau pirms vairākiem gadsimtiem bija slavena aristokrātijas un mākslinieku aprindās ( lai minām F. Šopēnu vai Ž. Sandu), bet īsts tūrisma industrijas uzplaukums sākās pagājušā gadsimta 50. gados, kad tika uzsākta strauja viesnīcu, atpūtas un tirdzniecības centru būvniecība.

Ap 500 km zeltaino smilšu pludmales vasarā pārpūdina miljoniem atpūtnieku, kuri dod darbu apmēram 80 % strādājošo un apmēram tikpat lielu ienākumu procentu salas gada budžetā.

Maljorka ir paradīze ne tikai tiem, kas vēlas gozēties saulē, peldēties kristāldzidrajos Vidusjūras ūdeņos, baudīt nerimstošo nakts dzīvi vai izmantot kādu no lieliskajām jahtu piestātnēm, lai te atvilktu elpu. Jo vairāk attālinās no pludmalēm, jo neskartākas dabas ainavas paveras salas vidienē ar mandeļu un olīvkoku birzīm, vējdzirnavām, romantiskiem zvejnieku ciematiem, pilsētām, kuras nav pārpilnas ar atpūtniekiem, seniem klosteriem un klusiem līcīšiem, pie kuriem var aiziet tikai kājām.

Palma

Palma ir ne tikai Maljorkas lielākā pilsēta un osta, bet visa Baleāru autonomā apgabala galvaspilsēta. Tā novietojusies salas dienvidrietumu piekrastē, Palmas līča krastā. Pārdesmit kilometru attālumā atrodas arhipelāga vienīgā starptautiskā lidosta, kas apkalpo ap 22 miljonus pasažieru gadā.

Mariventas pilī, ko pilsēta savulaik uzdāvināja Huanam Karlosam I ik vasaru atpūšas Spānijas karaliskā ģimene.

Pilsētas nosaukums pirmo reizi attiecināts uz seno romiešu apmetni, kas atradās mūsdienu Palmas vietā. Tomēr arheologi te uzgājuši arī Bronzas laikmeta iemītnieku liecības. Agrajos viduslaikos Palmu iekaroja musulmaņi un izmantoja kā lielisku pieturas punktu ceļā uz Āfriku. Pēc tam, kad 1229. gadā pilsētu ieņēma Valensijas un Aragonas karalis, tā kļuva par nozīmīgu tirdzniecības ostu. Vissmagākais laiks Palmas vēsturē bija 16. gadsimts, kad pilsēta cieta gan no turku un berberu pirātu iebrukumiem gan no mēra epidēmijas.

18. gadsimtā ar Filipes V atbalstu Palma kļuva par Baleāru arhipelāga galvaspilsētu un beidzot oficiāli ieņēma vietu, kuru tā sen jau bija pelnījusi.

Vēsture

Ir diezgan maz ziņu par pašiem pirmajiem salu iemītniekiem. Dažas leģendas stāsta par kuģa katastrofā cietušajiem, kuri paglābušies salās. Citas – par salu kolonizāciju pēc Trojas kara. Pierādījumi gūti par to, ka salās saimniekoja kartāgieši un pēc tam senie romieši. Jau tajos laikos tika augstu vērtētas lieliskās ostas, kas tika ierīkotas divu lielāko salu dabiskajos līčos. Salu klimats ļāva audzēt lielāko daļu lauksaimniecības produktu, kā arī mājdzīvniekus. Īpaši tika novērtēti šeit atrodamie gliemeži, kas seno romiešu ēdienkartē skaitījās liels gardums, kā arī bezgalīgais daudzums savvaļas trušu. Pēc Romas impērijas krišanas, politisko un militāro haosu izmantoja vandāļi, bet pēc tiem salas ieņēma Bizantijas impērijas armija. Tomēr bizantiešu laiks nebija ilgs, jo, tāpat kā visu Ibērijas pussalu, arī Baleāru arhipelāgu uz daudziem gadsimtiem iekaroja arābi. Te gan jāpiemin Pizas Republikas flote, kura spēja divus gadus noturēties salās, līdz Almoravidu dinastijas karaspēks tās atkal atguva. 13. gs. Aragonas Džeimss jeb Haime I Baleāru salas pievienoja saviem īpašumiem un pēc nāves tās mantoja viņa dēls.

Salas nepārtraukti piedzīvoja pirātu uzbrukumus, dažas no tām uz laiku piederēja gan britiem, gan francūžiem un tikai 18. gs. pilnībā nonāca Spānijas īpašumā.

Palma ir zināmā mērā pārsteigums katram ceļotājam – tā ir reizē jauna un senatnīga, tradicionāla un kosmopolītiska, tā ir stilīga, izsmalcināta, intīma un reizē pārpilna ar dzīves alkām.

Pilsēta aicināt aicina ar salas labākajiem restorāniem, veikaliem un mutuļojošo naktsdzīvi. Bet, ja grib saskatīt kaut ko no senatnes, kaut ko šai Vidusjūras paradīzei tipisku, tad jādodas iekšā Vecpilsētā, kura ir neliela, toties labi saglabāta un tiek rūpīgi kopta.

Uz pilsētas fona uzreiz izdalās divas celtnes – pirmā no kurām ir Belvēras pils, kas atrodas nedaudz ārpus pilsētas centra, Palmas līča rietumu pusē un ir unikāla, kā vienīgā apaļas formas gotiskā pils Spānijā. Jau 12. gadsimtā šeit mājvietu sev uzbūvēja Hospitāliešu ordenis un uz vecās pils drupām Haime II lika uzcelt cietoksni ar skatu laukumu, kas pavērsts pret līci un pilsētu tās krastā. Belvēras cietoksnī, kas savulaik kalpoja arī kā cietums, tagad aplūkojama arheoloģisko atradumu un klasisko skulptūru kolekcija.

Otrs ievērojamākais arhitektūras piemineklis pilsētā ir Katedrāle, kas paceļas pāri vecajai ostai. Tās pamatakmeņus arābu mošejas vietā lika Haime I. Gotiskā stila celtne tika būvēta un pārbūvēta daudzu gadsimtu laikā, bet 20. gs. sākumā tās interjera izmaiņām un īpašās apgaismošanas sistēmas radīšanai savu roku pielika slavenais Gaudi.

Iepretī Katedrālei atrodas Almudaina pils – seno Maljorkas valdnieku rezidence, kas pirms tam bija arābu cietoksnis. Mūsdienās Spānijas karaļnams savas vasaras atpūtas laikā šeit rīko oficiālās pieņemšanas. Pils rietumu daļā plešas dārzs, kas izveidots arābu stilā. Šeit starp rozēm, cipresēm un milzīgiem acāliju krūmiem, klusu urdzošu strūklaku paēnā izvietoti spāņu slavenāko skulptoru darbi.

Netālu no Katedrāles atrodas senais arābu kvartāls ar šaurām, līkumotām ieliņām, kuras izstaigājot, var pamanīt kādu starp senatnīgām ēkām iespiestu augstmaņu pili, kādu ēnainu iekšpagalmiņu, kādu pavisam nelielu izstāžu zāli. Te atrodas arī Arābu pirts, kas, domājams, būvēta 11. gs. kā kāda turīga maura dzīvojamās mājas sastāvdaļa.

Ja esat ārā no Vecpilsētas, tad plašas iespējas paver jaunāk būvēto kvartālu elegantās atpūtas un izklaides vietas vai arī promenāde, kas stiepjas gar Palmas līča krastmalu, garām lepnām jahtām, kas viegli šūpojas kristāldzidrajā ūdenī.

Galerija