28.03.2024 - strādājam attālināti līdz plkst 17:00
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Klasiskā Sicīlijas tūre + Malta

Pērc līdz: 27.05.2018.
Ceļo: 03.06.2018. līdz 30.09.2018. (pēdējās tūres sākuma datums)
Cena: 
no 876 EUR
(vienai personai, braucot divatā)

Tematiska tūre pa Sicīliju: interesanta, izzinoša, nenogurdinoša. Daudz iespaidu, ekskursiju un braucienu. Viesnīca Maltā – 2 naktis. Pastāv iespēja ekskursiju tūri kombinēt ar atpūtu pie jūras.

Ceļojuma odziņas:

  • Pastaiga pa Taormīnu - vienu no skaistākajām Sicīlijas piekrastes kūrortpilsētām, kuru dibinājuši grieķi 4 gs. p.m.ē. un kas kļuusi par tūrisma pilsētu jau 18. gs. beigās.
  • Pārbrauciens pa Sirakūzām - tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsētu, kura atrodas Jonijas jūras dienvidaustrumu piekrastē pie ainaviska līča, kuru no vienas puses ierobežo pussala, bet no otras puses - Ortridžas sala, kur arī aizsākusies pilsētas vēsture.
  • Ekskursija uz Etnas vulkānu: brauciens ar autobusu, sasniedzot 1900 m augstumu v.j.l., šķērsojot unikālas ainavas ar neparastu veģetāciju, kā arī lavas laukus. Pastaiga un Monti Silvestri krāteru patstāvīga apskate. Pacelšanās 3000 m augstumā (trošu ceļš un speciāls sagatavots džips; aktīva krātera apskate (apmaksājama papildus – 63,00€). Obligāti līdzi jābūt siltām drēbēm un slēgta tipa apaviem. Atpakaļceļā no Etnas – pietura ar produktu degustāciju.
  • Monreales pilsētiņas un tās grandiozās katedrāles apmeklējums. Katedrāle slavena ar savām viduslaiku mozaīkām, kuras darinājuši sicīliešu un bizantiešu mākslinieki – nevienā citā Itālijas Dievnamā nav tik daudz mozaīku! Ieejas biļetes katedrāles apmeklējumam iegādājamas papildus – 3 €). Pēc tam sekos Sicīlijas galvaspilsētas Palermo apmeklējums un tās nozīmīgāko tūrisma objektu apskate: karaļa pils, katedrāle (tajā neparasti harmoniski sadzīvo dažādi mākslas stili, piemēram, arābu un normaņu arhitektūra, gotiskais un klasiskais stili), Piazza Pretoria laukums ar krāšņo strūklakas kompleksu, La Martorana laukums, iespaidīgā Massimo teātra ēka, Politeama Garibaldi teātra ēka un arhitektūras ziņā lieliskais Quattro Canti nams.
  • Maltā ir simtiem arhitektūras un kultūras pieminekļu – sala ir kā brīvdabas muzejs;
  • Malta ir kā sala-cietoksnis, tajā uzcelti ap 50 cietokšņi, kas to norobežo no Vidusjūras; 10 no tiem var apskatīt vēl šodien;
  • Malta ir īsta sērfošanas un burāšanas paradīze;
  • Noteikti apmeklē salas galvaspilsētu Valletu – tā ir viena no skaistākajām Vidusjūras pilsētām, ar šaurām, vēsturiskām ieliņām, svētnīcām, muzejiem un dārziem.

Noteikumi:

  • Vietu skaits ierobežots.

Cenā iekļauts:

  • Tiešais lidojums Rīga-Katānija-Rīga;
  • Lidostu nodokļi;
  • Reģistrējamā bagāža 20kg, rokas bagāža 8kg;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Brokastis.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Pilsētas nodoklis;
  • Pārējās ēdienreizes;
  • Personīgie izdevumi.

MALTA

Ko sagaidīt? 

  • Draudzīgu un patiesi sirsnīgu attieksmi no Maltas iedzīvotājiem. 
  • Gardus Maltas vīnus, kuri nopērkami ne tikai veikalos, bet arī pie vietējiem tirgotājiem no mucām. 
  • Svinības un svētki Maltā – tie ir ļoti bieži un arī ieceļotāji labprāt tiek tajos uzņemti un iesaistīti. 
  • Skaistas pludmales. 
  • Mūsdienu Malta ir kā mazā Holivuda – ģeogrāfisko un vēsturisko priekšrocību dēļ, tā vairākkārt izvēlēta kā filmēšanas vieta skatiem par seno Romu un Grieķiju. „Mediterranean Film Studios” parkā uzņemtas vairāk kā 200 filmas, no kurām pazīstamākās ir „Gladiators”, „Troja”, „Jūlijs Cēzars”, „Grāfs Monte Kristo” un „Lielisko džentlmeņu līga”.

 Ko tur var darīt un redzēt? 

  • Sala nav liela, un jebkura apskates vieta Maltā ir ne vairāk kā 70-80 kilometru attālumā. 
  • Noteikti apmeklē salas galvaspilsētu Valletu – tā ir viena no skaistākajām Vidusjūras pilsētām, ar senām ieliņām, svētnīcām, muzejiem un dārziem. 
  • Aktīvās atpūtas cienītājiem patiks niršana līdz pat 30 metru dziļumam. 
  • Malta ir sērfošanas un burāšanas paradīze – ūdens tur ir viens no dzidrākajiem pasaulē. 
  • Vari doties kruīzu braucienos ar buriniekiem un izbraukumos ar nelieliem kuģīšiem. 
  • Makšķernieki priecāsies par iespēju makšķerēt gan no kuteriem, gan krasta. Lieliska snorkelēšana! 
  • Maltā ir simtiem arhitektūras un kultūras pieminekļu – sala ir kā brīvdabas muzejs. 
  • Malta ir kā sala-cietoksnis,– tajā uzcelti ap 50 cietokšņi, kas to norobežo no Vidusjūras. 10 no tiem var apskatīt vēl šodien.

 Vērts likt aiz auss! 

  • Sala atrodas tikai nedaudz vairāk kā stundas brauciena attālumā ar prāmi no Sicīlijas. 
  • Valsts tālruņa kods ir +356. 
  • Elektrības spriegums tīklā ir 220-235 V / 50 Hz. 
  • Valūtas ievešana nav ierobežota. Brīvi var ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, stipros dzērienus un vīnus 1 litru. Stingri aizliegts ievest ieročus, munīciju, sprāgstvielas, narkotikas, dažādus augus, dzīvniekus, putnus, pārtikas produktus un pusfabrikātus no liellopu un putnu gaļas. 
  • Vīza, ceļojot uz Maltu līdz 90 dienām gadā, nav vajadzīga.

Platība: 316 km2

Valūta:

Eiro. Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.

Galvaspilsēta: Valleta.

Ģeogrāfija:

Maltas salu arhipelāgs atrodas Vidusjūras vidus daļā, uz Dienvidiem no Sicīlijas. Malta, Gozo un Komino salas ir trīs apdzīvotākās salas šajā arhipelāgā. Salu ainavai raksturīgi lēzeni un zemi kalni un līdzenumi, kuri atgādina terases. Krasta līnijai raksturīgi lielāki un mazāki līči, klintis un smilšainas pludmales. Skatpunktā no augšas krasta līnija ir robaina un ar izteiktiem līcīšiem. Salu reljefs ir paaugstināts, klintis aizņem salas lielāko daļu un to zeme ir ražai neauglīga.

Klimats:

Vidusjūras klimats ir ar karstām vasarām un maigām, samērā mitrām ziemām. Vidējā janvāra temperatūra ir +14ºC līdz +16oC, jūlija vidējā temperatūra ir +32oC. Vidējais nokrišņu daudzums ir no 530 – 570 mm gadā, pārsvarā ziemas periodos.

Iedzīvotāji: 402 000 000

Valoda: Maltiešu un angļu.

Reliģija: Katoļi 98%.

Nacionālie ēdieni:

Nacionālā virtuve veidojusies, saplūstot eiropiešu un arābu tradīcijam. Lielā cieņā ir zivis un jūras produkti. Zupas pārsvarā tiek gatavotas no dārzeņiem, pie kurām kā piedeva tiek pasniegta tradicionālā kraukšķīgā maize vai sendviči. Kā pamatēdienus var pieminēt ar makaroniem pildītu astoņkāji, gliemežu ragū, maltiešu ravioli, pildītus dārzeņus. No saldumiem: halva ar mandelēm, biskvīts ar mandeļriekstiem, pīrāgs ar baklažāniem un mandelēm. Malta ir slavena arī ar saviem vīniem, ir savas alus šķirnes, kā arī lieliska kafija un tēja.

 

ITĀLIJA:

Platība: 301 323 km2

Galvaspilsēta: Roma.

Ģeogrāfija: Itālijas valsts teritorija atrodas Eiropas Dienvidu daļā. Lielākā daļa teritorijas atrodas uz Apenīnu pussalas un uz divām lielām salām Vidusjūrā – Sicīlijā un Sardīnijā. Rietumu daļā Itāliju apskalo Ligūrijas jūra, Dienvidrietumu daļā Tirēnu jūra, Dienvidaustrumu daļā Jonijas jūra, austrumu daļā Adrijas jūra. Ziemeļos Itālija robežojas ar piecām dažādām valstīm: Franciju, Šveici, Monako, Austriju un Slovēniju. Itālijas teritorijā atrodas divas neatkarīgas pundurvalstis: Sanmarīno un Vatikāns. Valsts ziemeļaustrumos plešas Itālijas lielākais līdzenums – Padānas jeb Lombardijas līdzenums, kuru šķērso Itālijas lielākā upe – 652km garā Po. Gar valsts rietumu piekrasti no Dženovas ziemeļos līdz Neapolei dienvidos stiepjas zemienes, kuras citu no citas nošķir kalni, līdzenumi un atsevišķas virsotnes. Zemienēs un arī Padānas līdzenumā ir visauglīgākā augsne Itālijā, un tie ir arī visbiežāk apdzīvotie valsts rajoni. Itālijas ziemeļos slejas Alpu kalni, bet no ziemeļiem līdz dienvidiem Itālijas centrālajā daļā – Apenīni.

Klimats: Mērens un subtropisks Vidusjūras klimats. Itālijas ziemeļos un Padānas zemienē klimats ir pārejošs no subtropiska un mērenu, vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +22oC līdz +24oC, ziemas ir aukstas un tumšas, vidējā janvāra temperatūra ir ap 0oC. Dienvidos ir Vidusjūras klimats, vasaras ir karstas un sausas, vidējā jūlija temperatūra ir +26oC, ziemas ir siltas un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8oC līdz +10oC, sniegs uzsnieg reti (izņemot kalnu rajonus, kur virs 1500 m sniegs turas 200 dienas gadā).

Iedzīvotāju skaits: 60 miljoni.

Valoda: Oficiālā valoda – itāliešu. Populāras ir angļu un franču valodas. Gandrīz 60% iedzīvotāju runā dialektos.

Reliģija: 85% romas katoļu, 1% protestanti un 14%, kas ne[ieder nevienai reliģijai.

Nacionālie ēdieni: Itālija vizītkarte ir visdažādākās „pastas” – makaronu izstrādājumi, no tiem populārākie ir spageti. Pie pastas ir milzīgs daudzums dažādu mērču, tāpat kā pašas pastas šķirņu un krāsu.

Kaneloni – kaut kas līdzīgs pankūkām ar liellopa, siera pildījumu un dažādām mērcēm. Itāļu pieķeršanās makaronu ēdieniem ir visiem labi zināma, bet ne visi zina, ka pasta itāļu valodā ir ne tikai vispārējs apzīmējums visiem makaronu ēdieniem, bet arī sinonīms vārdam „ēdiens”. Tā kā lūgums pagatavot ēdienu vienlaikus skan kā “dodiet makaronus!” Tāpat Itālija ir slavena ar savām lieliskajām picām. Dienvidos vairāk iecienīti ir jūras produkti – cepta zobenzivs, krevetes un mīdijas. Lielā cieņā ir dārzeņu salāti ar olīvu eļļu un siera gabaliņiem. No desertiem – ļoti garšīgi saldējumi, siera tortes un šokolāde visdažādākajos veidos.

 

Alkoholiskie dzērieni: Itālija ir vīnu zeme, kurā vīnu dara apmēram miljons vīndaru. Vīns tiek likts uz galda katrā ēdienreizē. Ir vērts nobaudīt tādus itāliešu vīnus kā Chianti, Barbera, sicīliešu saldo Marsala, kura pirmsākumi meklējami vēl antīkajos laikos, un tas ir radniecīgs slavenajam „Olimpiskajam vīnam”, kā arī Beneventes liķieri Strega. Citi populāri itāliešu dzērieni ir aperitīvi, Cinzano, Martini un dzirkstošais vīns Asti. No stiprajiem dzērieniem ļoti pazīstams ir vīnogu degvīns grappa. Nepalaid garām iespēju nobaudīt itāliešu vīnu, tā garša patīkami pārsteigs.

VĒRTS REDZĒT:

  • Itālijas kalendārs ir reliģisku, kultūras un vēsturisku svētku pārpilns, tādēļ pirms došanās uz šo valsti vērts noskaidrot, kad, kur un kas notiks. Piemēram, pirms Lielā gavēņa notiek Venēcijas karnevāls, bet Florencē Pūpolu svētdienā rīko uguņošanu. Jūnijā Itālijas vecākajās jūras pilsētās Pizā, Amalfijā un Dženovā rīko regates sacensības. Jūlijā Padujā notiek fiesta par godu Sv. Antonijam, bet Sjēnā – zirgu skriešanās sacīkstes vai Ravello vecās itāļu mūzikas festivāls.
  • Slavenajāo La Skala operā noklausīties kādu populāru itāliešu operu.
  • Nobaudīt picu, īstu itāliešu kafiju un īpaši gardo „gelato” (saldējumu).
  • Izbaudīt Toskānas šarmu, dodoties izbraucienā ar riteņiem, kalnu pastaigās vai dodoties izjādē ar zirgiem, apbrīnojot Toskānas dabas ainavas.
  • Lai nogaršotu slavenos Itālijas vīnus, dodies vīna degustācijās tūrē uz vienu no daudzajām vīna darītavām.
  • Itālijā ir iespējams apskatīt ļoti daudz arhitektūras pieminekļu un mākslas darbu. Pat vismazākajā pilsētiņā to ir milzum daudz.
  • Romantiķiem jāiegriežas Veronā – Romeo un Džuljetas mūžīgajā mīlestības pilsētā.
  • Ja esi Romā, nepalaid garām katoļu baznīcas simbola Vatikāna apskati un apmeklē arī Romas Kolizeju – iespaidīgo amfiteātri, kur vari iztēloties, kā senos laikos aptuveni 50 000 skatītāju šajā vietā baudīja milzīgo gladiatoru cīņas.
  • Noteikti jāizbauda vienas no skaistākajām un iedvesmojošajām sajūtām braucienā ar gondolu pa Venēcijas burvīgajiem kanāliem, klausoties gondoljera dziedātajās serenādēs.
  • Esot Pizā, noteikti jānofotgrāfējas, balstot šķībo Pizas torni.
  • Pludmales atpūtas mīļotāji var nodoties saules peldēm Amalfi kūrortā, kas ir Itālijas „dārgakmens”ar fantastiski skaistu piekrasti.

KO SAGAIDĪT:

  • Klasiska tūrisma valsts ar augstas kvalitātes tūrisma infrastruktūru un apkalpošanas līmeni. Atpūta visām gaumēm.
  • Senlaicīgas, brīnišķīgas pilsētas ar neatkārtojamiem mākslas pieminekļiem un dārgumiem (Romas kolizejs, Milānas katedrāle, Pizas tornis), patīkams klimats, daudzveidīgās ainavas, skaistās pludmales un dzidrais jūras ūdens, prestižie kūrorti, lieliskā virtuve, kā arī pašu itāļu dzīvesprieks un viesmīlība.
  • Itālijā dzimušas tādas slavenības kā Arhimēds, Leonardo da Vinči, Kolumbs, Galilejs, Verdi, Rosinī, Vivaldi un daudzi citi, kuru dzimtās vietas ir vērts apmeklēt.
  • Itālija ir arī pasaules modes noteicēja. Tieši šeit ir slavenākie modes nami.
  • Itālija – tie ir arī elpu aizraujoši dabas skati: vulkāni Etna un Vezuvs, Eiropā augstākā kalnu virsotne un apburošais Gardas ezers.
  • Itālijas virtuvi var droši saukt par populārāko pasaulē – pasta, picas, espresso, olīveļļa un saldējums.

LIEC AIZ AUSS:

  • Itālieši labprāt runā par savu ģimeni, par atvaļinājumiem un ceļojumiem, par cerībām, vilšanos un kaislībām, viņiem patīk rādīt savu bērnu fotogrāfijas. Nebaidies būt pārāk runīgs, jo, lai kā Tu centīsies, itālietim tik un tā šķitīsi noslēgts.
  • Neaizmirsti par siestu (pārtraukumu pēcpusdienas atpūtai). Apmēram no 13:00 līdz 15:30 veikali un citas sabiedriskas iestādes var būt slēgtas. Vairums kafejnīcu un restorānu strādā no 15:00 līdz 18:00.
  • Elektrības spriegums tīklā ir 220 / 50 Hz.
  • Taksofonos izmato telefona kartes, kuras var iegādāties preses kioskos vai pasta nodaļās. Zvani no telefonu automāta ir lētāki nekā no viesnīcas. Labākais laiks tālruņa zvaniem ir no 18:30 līdz 8:00 (šajā laikā sarunas ir par 30–50% lētākas). Itālijas starptautiskais kods +39.
  • Naudas vienība Itālijā ir eiro. Valūtas maiņu veic visas bankas un valūtas maiņas punkti. Naudu var izņemt arī bankomātos. Vairumā viesnīcu, veikalu un restorānu ir iespējams norēķināties ar kredītkartēm.
  • Banku darba laiks darba dienās 08:30-12:30 un 15:30-19:00. Bankas nestrādā brīvdienās, valsts svētku dienās un tiek slēgtas ātrāk pirms svarīgiem svētkiem.
  • Veikali visbiežāk strādā no otrdienas līdz sestdienai no 9:30 līdz 20:00, bet pirmdienās tos atver tikai pēcpusdienā. Lielākajā daļā pilsētu privātie veikali tiek slēgti siestas laikā no 13:00 līdz 16:00.
  • Nav ieteicams dzert ūdensvada ūdeni. Iesakām iegādāties pudelēs pildīto ūdeni. Vairākos pilsētu laukumos, īpaši Romā, ir izvietotas dzeramā ūdens strūklakas. Uzraksts Aqua nonpotabile liecina, ka ūdeni dzert nedrīkst.
  • Visbiežāk restorānos dzeramnaudu 10% apmērā no rēķina summas jau pieskaita apmaksai. Ja servisa maksa nav iekļauta rēķinā, tad vajadzētu atstāt 10% dzeramnaudu, bet tas nav obligāti. Jādod dzeramnauda viesnīcas portjē.
  • Itālijā nav īpašu ģērbšanās un uzvedības noteikumu, tomēr, apmeklējot baznīcu, centies ģērbties piedienīgi. Itālija ir modes un stila zeme, un pat mazās pilsētiņās gan sievietes, gan vīrieši tērpjas krāšņi un stilīgi. Pludmalēs var redzēt sievietes, kuras sauļojas „top-less” stilā (peldkostīmā bez krūštura).
  • Noteikti visu laiku valkā galvassegu, saulesbrilles un lieto aizsargkrēmu.
  • Naudu, dārglietas un pasi varat atstāt viesnīcas seifā. Tāpat kā lielākajā daļā Eiropas valstu, arī Itālijā ir kabatas zagļi un huligāni (īpaši valsts dienvidu daļā). Nenēsā somas uz pleca, tās var noraut ar motocikliem braucoši zagļi.
  • Kādu pilsētas transportlīdzekli izvēlēties – tas atkarīgs no pilsētas lieluma un atrašanās vietas. Romā ir ērtāk braukt ar autobusiem un tramvajiem. Venēcijā nāksies pārvietoties kājām, jo šeit nav cita transporta, izņemot ūdens transportu. Palermo plašā transportlīdzekļu klāsta un sarežģīto satiksmes apstākļu dēļ labāk pārvietoties kājām. Braucot ar personisko automobili, problēmas var rasties gandrīz visās Itālijas pilsētās. Florencē ir zona, kurā ir transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumi. Daudzu mazo pilsētu vecpilsētu daļas ir kā gājēju zonas. Ja nepieciešams taksometrs, labāk izvēlēties oficiālo, kam uz jumta nostiprināta zīme „Taxi” un salonā uzstādīts skaitītājs. Visbiežāk par katru bagāžas nodalījumā pārvadājamo bagāžas vienību tiek iekasēta papildus samaksa. Brauciena maksa ir atkarīga no laika un maršruta. Pirms sēdies taksometrā, ieteicams vienoties par cenu.
  • Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu un vietējo valūtu. Brīvi var izvest summu 10 000 Eiro apmērā vai ekvivalentu summu citas valūtas. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, 2 litrus vīnu, 1 litru stipro dzērienu, dārglietas, divus fotoaparātus, videokameru, magnetolu, laivu, velosipēdu, divus slēpju pārus, divas tenisa raketes un vienu sniega dēli. Ievedot medību ieročus vajadzīga atļauja. Aizliegts ir vēsturisku dārgumu tranzīts.
  • LR pilsoņiem vīza nav vajadzīga.

Galerija