Klientus apkalpojam attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta darba dienās no plkst. 09:00-17:00.
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Ceļojums uz Tunisiju

Pērc: līdz 29.05.2018.
Ceļo: 18.05.2018. - 08.06.2018.
Cena: 
349 EUR
(vienai personai, braucot divatā)

Ceļojuma odziņas:

  • Tunisija ir valsts, kurā spilgti izjutīsiet arābu un franču kultūru specifiku. Dažreiz liksies, ka esat Eiropā, bet citā brīdī saskarsieties ar arābu valstu specifiku – pamanīsiet atkritumus, kas ir izmētāti ārpus krāšņo viesnīcu teritorijām, vai vietējo iedzīvotāju neprognozējamo braukšanas stilu.
  • Neskatoties uz atsevišķām, eiropiešiem neierastām lietām, valstij ir raksturīgs apburoši lēns dzīves temps un vietējo iedzīvotāju spēja priecāties par dzīvi. No Tunisijas mājup var pārvest un ikdienas dzīvē izmantot frāzi: "Ātrāk par ātri neko neizdarīsi".
  • Apgabala piekrasti, kur mājiņas veido pilsētiņu, atgādinot smiltīs iespraustus cukura gabaliņus, apskalo neticami zilie Vidusjūras ūdeņi. 
  • Neskatoties uz to, ka Tunisija bieži asociējas ar piekrastes kūrortiem, šis ir arī tuksnešu reģions, kur ir iespējams pilnvērtīgi izbaudīt bezgalīgo Sahāru. Piparmētru tējas glāzīte, pastaiga un iepirkšanās tradicionālajā tirgū, jūras velšu dzīres piekrastes restorānā – Tunisijā ir patīkami un ērti atrast visu labāko, ko sniedz arābu pasaule.
  • No maija līdz septembrim šīs valsts pludmales ir saules staru apstarotas. Dienas laikā gaisa temperatūra Tunisijas kūrortos ir aptuveni +30 °C, tāpēc pusdienlaiku šeit labāk pavadīt ēnā. No otras puses, rīta un vakara stundas Tunisijā ir pasakaini patīkamas. No karstuma Jūs glābs jūras brīze, niršana, peldēšana, ūdens sporta veidi – tas viss siltā jūrā un smilšainajās pludmalēs, kur būs ļoti patīkami.
  • Atvaļinājums Ziemeļāfrikā ir īsts Āfrikas eksotikas un arābu viesmīlības apvienojums. Ceļojot pa Tunisiju, var nonākt stepē vai kalnos, attapties pie ar krāsām pārsteidzoša sāls ezera, un, protams, pasaules lielākajā tuksnesī, Sahārā. Šeit ieraudzīsiet tikai Ziemeļāfrikai raksturīgus kontrastus: komfortablais gada auto blakus ratiem, kurus velk ēzelis, starp ganu teltīm mirdzošās uzņēmumu neona izkārtnes un satelīttelevīzijas antenas. 

!Pērc ceļojumu uz saņem dāvanu - bagāžas svariņus!

Ceļo bez raizēm kopā ar Kolumbs!

 

Cenā iekļauts:

  • Lidojums turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (7 naktis);
  • Ēdināšana;
  • Krieviski runājoša tūroperatora pārstāvja pakalpojumi;
  • Lidostas nodokļi.

 

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

 

Papildus piedāvājam:

  • Privāto transfēru;
  • Maltīti lidmašīnā;
  • Uzlabotās klases servisu;
  • Ziedu pasūtīšanu viesnīcas numuriņā;
  • Ekskursijas;
  • SPA pakalpojumus.

(Šos pakalpojumus var rezervēt pirms ceļojuma pie Kolumba konsultantiem)

TUNISIJA

 

Informācija par valsti

Platība – 163 610 km2.

Iedzīvotāju skaits – 11 miljoni. (2017. gads)

Galvaspilsēta – Tunisa

Valūta – Tunisijas dinārs 

Valoda – arābu (valsts valoda), otrā valoda – franču, bet tūrisma vietās ir iespējams sarunāties arī angļu valodā. 

Reliģija – islāms (98 %), kristietība (1 %), jūdaisms (1 %).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ko stāsta vēsture?

Pirmās ciltis Tunisijas teritorijā apmetās jau ap 4000. gadu pirms mūsu ēras. Tie bija mūsdienu tuksneša iedzīvotāju, berberu, senči. Visa Tunisijas vēsture ir cieši saistīta ar Eiropu.
1200. gadā pirms mūsu ēras Tunisijas krastos apmetās feniķieši, kas uzcēla Kartāgu – vienu no varenākajām pilsētām Ziemeļāfrikā. Tieši viņi atveda uz Tunisiju pirmo olīvkoku. 

Periodā no 7. līdz 8. gadsimtam reģionu ieņēma arābi. Šajā periodā uzplauka arābu pilsētas un mošejas, nostiprinājās islāms.

16. gadsimtā Tunisiju vairākas reizes iekaroja Osmaņu impērija. Osmaņu impērijas laikā tunisieši pārņēma lielu skaitu jauninājumu un tradīciju.

1881. gadā Tunisijas teritorijas ieguva Francija.

1956. gadā Tunisija ieguva neatkarību no Francijas, bet, neskatoties uz to, līdz 2011. gada revolūcijai, valsti vadīja viena partija. Tā laika prezidents Habibs Burgiba nodibināja vienpartejisku valsti un valdīja 31 gadu.  

Pēc 2011. gada apvērsuma valstij izdevās saglabāt mieru un izveidot demokrātiju – par šo sasniegumu jaunajai Tunisijas valdībai pat tika piešķirta Nobela prēmija.

 

 

Nacionālā virtuve
Tunisijas virtuvi spēcīgi ietekmēja franču, itāļu un spāņu pārtikas pagatavošanas tradīcijas, kā rezultātā šīs valsts virtuve ir ļoti tuva franču virtuvei, kas atšķiras ar rafinētu garšu.  

Harisa ir asa pasta, kas tiek gatavota no sarkanajiem pipariem, olīveļļas, pētersīļiem, ķiplokiem un ķimenēm.

Kuskuss ir tradicionālais arābu ēdiens no kviešu putraimiem. 

Briki ir eļļā cepti pīrādziņi ar olas, tunča vai dārzeņu pildījumu. 

Tažīna ir omlete ar gaļu, sieru un pipariem.

Tradicionālais dzēriens ir tēja ar piparmētrām, ciedra riekstiem vai mandelēm.

 

 

Viesnīcas

Tunisijas viesnīcu klasifikācijas standarti ir atšķirīgi no Eiropas standartiem, t.i., viesnīcu līmenis ir nedaudz zemāks, salīdzinot ar Eiropas vai pat Turcijas viesnīcām. Daļa Tunisijas viesnīcu atrodas vecās ēkās, kas ir tikai daļēji atjaunotas, tomēr pēdējo gadu laikā aizvien lielākas investīcijas tiek veiktas valsts viesnīcu atjaunošanā, celtniecībā un apkalpošanā. Lielākā daļa Tunisijas viesnīcu izceļas ar autentisku arhitektūru un neparastām, reģionam raksturīgām interjera detaļām.  

Tūrisma infrastruktūra Tunisijā ir pietiekami labi attīstīta – šeit ir daudz dažādu kūrortu, kuros ir pieejamas dažādu kategoriju, līmeņu un cenu viesnīcas. Vispopulārākās ir četru zvaigžņu viesnīcas. Lielākā daļa Tunisijas viesnīcu atrodas pie plašām pludmalēm ar smalkām smiltīm, kā arī tām ir raksturīgas plašas un dāsni apzaļumotas teritorijas. Ir kompleksi, kur plašo teritoriju dala divas vai trīs viesnīcas, kas atpūtniekiem kopīgi piedāvā pakalpojumus un izklaides iespējas. Šeit ir ļoti populāri veselības centri un jūras terapijas centri, kas ir ierīkoti viesnīcās vai to tuvumā. Gaisa kondicionieri viesnīcu numuriņos, parasti, ir centrāli un darbojas sezonas laikā (no jūnija līdz septembrim) vai viesnīcas administrācijas noteiktajā laikā.

 

 

Svarīgi atcerēties

Darba laiks. Lai gan veikalu darba laiks ir atkarīgs no atrašanās vietas un sezonas, veikali parasti tiek atvērti plkst. 9 no rīta. Vasarā, kad pa dienu ir ļoti karsts, daudziem veikaliem un valsts iestādēm ir pēcpusdienas pārtraukums, bet darbu tās atsāk plkst. 16.30. Veikali un valsts iestādes parasti strādā no pirmdienas līdz sestdienai. Daudzi muzeji ir atvērti no plkst. 09.00 līdz plkst. 16-17. Karstajos mēnešos un Ramadāna laikā bankas strādā no plkst. 08.00 līdz plkst. 12.00, bet vēsākos mēnešos laikā no plkst. 09.00 līdz plkst. 17.00.
Dzeramnauda. Viesnīcu darbinieki dzeramnaudu negaida, bet, ja atstāsiet viņiem pāris eiro par lielisko apkalpošanu, visas atpūtas garumā saņemsiet vēl vairāk uzmanības un patīkamu smaidu. Restorānos dzeramnaudas apjoms ir līdzīgs kā citviet pasaulē, no 5 līdz 10%.  

Transports. Tunisijā ir labi attīstīta transporta sistēma, kas ar katru gadu tiek uzlabota. Ar vilcienu ir iespējams nokļūt līdz daudzām pilsētām valsts ziemeļu daļā; lielākā daļa vilcienu ir ērti, ātri un izdevīgi. Ceļi visā valstī un starp kūrortiem ir ērti un droši. Tunisijā taksometri ir dzeltenā krāsā un tiem ir īpašas numurzīmes. Visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem, kā rezultātā vadītājiem nav iespējas krāpties. Tomēr taksometru vadītāji vienmēr atrod iespējas nopelnīt vairāk, piemēram, piedāvā fiksētu brauciena cenu vai piemēro nakts tarifu. Lielie satiksmes autobusi kursē starp pilsētām, bet sabiedriskā transporta cenas šeit ir zemas. Baltas krāsas mikroautobusi ar melnām svītrām (luāži) kursē starp pilsētām pa noteiktajiem maršrutiem. Šis ir ērts satiksmes līdzeklis. Par brauciena cenu ir iepriekš jāvienojas ar vadītāju. Brauciens pilsētas robežās izmaksās aptuveni 1 dināru. 

Ierobežojumi. Neskatoties uz jautrību un pacilāto garastāvokli atvaļinājuma laikā, atcerieties, ka atrodaties islāma valstī. Uzziniet vairāk par tradīcijām un centieties neaizskart vietējo iedzīvotāju jūtas, paražas un dzīves veidu, it īpaši svētā Ramadāna laikā. Apmeklējot reliģiskas vietas, apģērbam ir jānosedz ķermenis, pat kājas. 

Tāpat no valsts ir aizliegts izvest vietējo valūtu – Tunisijas dināru. Pēc valūtas maiņas vai skaidras naudas izņemšanas obligāti saglabājiet kvīti par naudas maiņu.

Dināri tiek mainīti valūtas maiņas punktos lidostā, uzrādot kvīti par valūtas maiņu. 
Apmeklējot muzejus, musulmaņu lūgšanas vietas un citas līdzīga rakstura vietas, it īpaši sievietēm, ir ieteicams vilkt apģērbu, kas nosedz rokas, kājas un krūtis.
 
Dāvanas. Par nacionālo arābu dārgumu tiek uzskatīta ūdenspīpe. Fatimas roka ir populārs talismans, kas aizsargā no ļaunajiem spēkiem. Tuksneša roze ir pārakmeņojušās smiltis, kas atgādina rozes lapu. Kā arī keramikas šķīvji, izrakstītie tadžina trauki, tradicionālās arābu sandales no ādas, sudraba rotaslietas un aromātiskās austrumu garšvielas, it īpaši safrāns. Vīni, šampūni un sejas maskas ar eksotiskiem māliem. 


Izbaudiet Tunisiju. Apmeklējiet medinas – pilsētu centrus, vecpilsētas ar šaurām ieliņām, vilinošiem tirgus aromātiem, pārpilnību, ziediem un daudzveidīgiem eksotiskiem suvenīriem. Izmēģiniet ūdenspīpi vietējā kafejnīcā. Patirgojaties, uztverot to kā spēli, kuras galvenais noteikumus ir par ātru neizrādīt pārlieku interesi. 
Izbaudiet ārstnieciskās procedūras jūras terapijas centros.
Izbaudiet īstu Āfrikas smilšaino plašumu dvašu Sahāras tuksnesī.

   

 

Galerija