✓ Individuāla pieeja ceļojumu plānošanā ✓ Konsultanta atbalsts ceļojuma laikā ✓ 20 gadu pieredze fantastisku ceļojumu organizēšanā

Kolumbs.lv

Zviedrijas Lapzeme maija svētkos

03.05.2019
Rīga 06.00 - 06.40 Šelleftea
06.05.2019
Šelleftea 23:55 - 02:30 Rīga
Cena: 
389 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Apmeklēt šo Zviedrijas nostūri vairāk patiks dabas un piedzīvojumu mīļotājiem. No šejienes sākas pārgājienu takas cauri mūžveciem mežiem ar bagātu ziemeļu floras un faunas daudzveidību. Te plūst lašu pilnas upes. Šellefteā var iegriezties vietējā muzejā, lai apskatītu, kā vietējie iedzīvotāji dzīvoja sensenos laikos. Te var sajust dabas varenību un ziemeļnieka raksturu, kā arī varbūt saprast, kāpēc Šellefteā dzimušais Stīgs Lāšons kļuva par pasaulē slavenās triloģijas Millenium („Meitene ar pūķa tetovējumu”) autoru.

Cenā iekļauts:

  • Lidojums no Rīgas turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

(Šos pakalpojumus var rezervēt pirms ceļojuma pie Kolumba konsultantiem)

Šelleftea ir neliela pilsēta ar tuvu pie 33 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atrodas Zviedrijas ziemeļaustrumos Vesterbottenas lēnī. Pilsēta izvietojusies Šelleftelvenas upes krastos, apmēram 15km no tās ietekas Botnijas jūras līcī un tāpēc tā ir vienlaicīgi arī osta.

Šelleftea vēsturiski izveidojusies kā rūpniecības pilsēta, kurā galvenokārt dzīvoja kalnrūpniecības strādnieku ģimenes. Īpaši nozīmīga pilsētas pirmsākumos -19. gadsimta vidū – bija zelta ieguve un tāpēc to devēja par „Zelta pilsētu”. Pilsētas apkārtnē tika atrasts arī varš, sudrabs un platīns.

20. gadsimta beigās pilsētas rūpniecībā ienācā tādi lieli IT sfēras spēlētāji kā „Ericsson” un „TietoEnator”, kuri šeit atvēra savas filiāles.

Jau sensenos laikos Zviedrijas Lapzemes dienvidu reģionu, kurā atrodas arī Šelleftea, apdzīvoja sāmu tautas, kas ilgi nepievērsās kristīgajai ticībai, bet piekopa savus rituālus. Tikai 17. gadsimta beigās, pateicoties tā laika Ziemeļzviedrijas superintendantam, varēja uzskatīt, ka arī šo teritoriju tautas ir pārgājušas kristietībā. Tomēr sāmu kultūras tradīcijas te joprojām tiek piekoptas un valdzina tūristus.

Tiek uzskatīts, ka teritorijas, kur pašlaik atrodas Šelleftea, Zviedrijas karaļnamu un baznīcu ieinteresēja galvenokārt tāpēc, ka šeit atrodas vienas no pašām bagātākajām lašu upēm valstī. Savukārt, laši lielā daudzumā tika patērēti gaļas vietā mēnesi ilgajā pirmslieldienu gavēnī.

Mūsdienās tūristi apmeklē Šellefteas pilsētu kā labākos vārtus ieejai reģionā, kas pārpilns ar iespējām iegūt neaizmirstamus iespaidus dabas mīļotājiem, sportistiem un ceļotājiem. No dabas takām, ko apspīd ziemeļblāzma ziemā un nebeidzami gara diena vasarā, līdz visiem modernās pasaules piedāvājumiem pilsētā ar neskaitāmām iespējām iegriezties restorānos, klubos, krodziņos un iepirkšanās centros.

Daba ir turpat līdzās – simtgadīgi meži, kur var doties dažādas grūtības pakāpes pārgājienos, piecas upes, kas reģionā iepriecinās ūdenstūrisma cienītājus un makšķerniekus, golfa laukumi tiem, kas vēlas izkustēties, neaizejot tālu no pilsētas. Sāmu kultūras noslēpumus varēs atklāt gan Šellefteas pilsētas muzejā, gan katrā sarunu biedrā, kurš paaudžu paaudzēs dzīvojis ilgi neizpētītajā Zviedrijas nostūrī.

Galerija