28.03.2024 - strādājam attālināti līdz plkst 17:00
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Luāras ielejas noslēpumi maija svētkos ar Ibis 3* viesnīcu

04.05.2019
Rīga 05.00 - 07.15 Nante
08.05.2019
Nante 22.00 - 02.00 Rīga
Cena: 
579 EUR
(vienai personai, ceļojot divatā)

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas - valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem - pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

Cenā iekļauts:

  • Lidojums no Rīgas turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas);
  • Lidostas nodokļi.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

(Šos pakalpojumus var rezervēt pirms ceļojuma pie Kolumba konsultantiem)

Vēsturiskās Bretaņas hercogistes centrs Nante, atrodas Francijas ziemeļrietumos - pussalā, kas atgādina teiksmaina dzīvnieka galvu un ko apskalo Atlantijas okeāns. Mūsdienu Francijas administratīvais iedalījums iekļāvis Nanti Atlantijas Luāras departamentā, kā pēdējo svarīgāko Luāras ielejas pieturas punktu, pirms upe ietek okeānā. Tā formāli vairs neatrodas Bretaņas provinces sastāvā, tomēr desmit gadsimtus ilgušais kopējais liktenis, ceturto lielāko Francijas pilsētu nemainīgi saista ar bijušo vareno hercogisti.

Uz ziemeļiem no pilsētas plešas Luāras ielejai raksturīgie zemie pakalni, bet uz dienvidiem vietums purvaina zemiene. Senāk pilsētu dēvēja arī par Rietumu Venēciju, jo to caurauda Luāras pieteku, mazu upīšu un kanālu tīkls, kuras 20. gadsimtā tika aizbērtas, uzbūvējot virs tām plašas avēnijas.

Luāras upe vienmēr ir bijusi robežškirtne gan arhitektūrai, gan arī lauksaimniecībai. Tas īpaši labi redzams Nantē, ko Luāras upe sadala divās daļās. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ciemati, kas būvēti Vidusjūras stilā ar lēzeniem terakotas jumtiem un kur atrodas galvenais Muskadē vīna ražošanas reģions, bet uz ziemeļiem - Ziemeļfrancijai raksturīgās ēkas ar šauriem, stāviem šīfera jumtiem un plašām ganībām gaļas lopiem un rūpīgi kultivētām platībām- dārzeņu lielražotājiem.

Pilsētu ap 70. gadu pirms mūsu ēras dibināja senie ķelti, kuri apzinājās vietas stratēģiskās priekšrocības Luāras upes krastā – tikai 56 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Slavenās pagātnes laikā pilsēta uzkrāja milzu bagātības, pateicoties kuģubūvei, vergu tirdzniecībai un koloniālajām ekspedīcijām.

Kaut arī 15. gadsimtā Nante bija Bretaņas hercogu mājvieta, pēc hercogistes pievienošanās Francijai 1532. gadā, par provinces galvaspilsētu kļuva Renne. Tomēr līdz pat Franču revolūcijai lielākā daļa Francijas vergu tirdzniecības noritēja tieši caur Nanti, kas kļuva par valsts lielāko ostu. Pusgadsimtu pēc Lielās franču revolūcijas, kas nesa sev līdzi ekonomikas lejupslīdi, Nante atkal sāka uzplaukt, pateicoties kuģubūvei, zvejniecībai un pārtikas ražošanai. Industralizācijas noriets pagājušā gadsimta beigās, deva vietu pakalpojumu sfērai, kurā pašlaik ir nodarbināta lielākā daļa pilsētnieku.

Nante ir vairākkārt saņēmusi apbalvojumus par dzīves kvalitāti, ko tā spēj nodrošināt saviem 30 000 iedzīvotājiem, kā arī 2013. gadā kļuvusi par Eiropas Zaļo galvaspilsētu – Eiropas komisija augstu novērtēja pilsētas pūles piesārņojuma un kaitīgo izmešu samazināšanā kā arī zaļās zonas paplašināšanā.

Galerija