Klientus apkalpojam attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta darba dienās no plkst. 09:00-17:00.
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Līgo Sardīnijā

Pērc: līdz 18.05.2016.
Ceļo: 18.06.-25.06.2016.
Cena: 
no 534.00 EUR
(vienai personai, braucot divatā)

Ielīgo Jāņus Sardīnijā!

Brauc divatā un saņem 50 EUR atlaidi!

Viesnīcas:

Villaggio Altura 3* ar brokastīm
559 EUR 534 EUR (vienai personai, braucot divatā)

Geovillage 4* ar brokastīm
569 EUR 544 EUR (vienai personai, braucot divatā)

Ceļojuma odziņas:

  • Sardīnijas salā pludmales stiepjas 1850 kilometru garumā, kas ir ceturtdaļa visu Itālijas pludmaļu un pati labākā ceturtdaļa;
  • Šeit vēl ir palikuši civilizācijas neskarti paradīzes stūrīši ar zelta pludmalēm un neparastiem klinšainiem līčiem;
  • Izsmalcinātā Sardīnijas virtuve priecēs Tevi ar neatkārtojamas garšas vīniem, maizi, sieriem, gaļas un zivju ēdieniem.

Lidojumu laiki:

18.06.2016. Rīga 15:25 - Olbija 17:40
25.06.2016. Olbija 18:20 - Rīga 22:35

Transfēra pakalpojumi
no 35 EUR (vienā virzienā)

Noteikumi:

  • Vietu skaits ierobežots.

Cenā iekļauts:

  • Tiešais lidojums Rīga-Olbija-Rīga;
  • Lidostu nodokļi;
  • Reģistrējamā bagāža 20kg, rokas bagāža 8kg;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
  • Brokastis.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Pilsētas nodoklis;
  • Pārējās ēdienreizes;
  • Personīgie izdevumi.

SARDĪNIJAS SALA ITĀLIJĀ

Platība: 301 323 km2

Ģeogrāfija:

Itālijas valsts teritorija atrodas Eiropas Dienvidu daļā. Lielākā daļa teritorijas atrodas uz Apenīnu pussalas un uz divām lielām salām Vidusjūrā – Sicīlijā un Sardīnijā. Rietumu daļā Itāliju apskalo Ligūrijas jūra, Dienvidrietumu daļā Tirēnu jūra, Dienvidaustrumu daļā Jonijas jūra, austrumu daļā Adrijas jūra. Ziemeļos Itālija robežojas ar piecām dažādām valstīm: Franciju, Šveici, Monako, Austriju un Slovēniju. Itālijas teritorijā atrodas divas neatkarīgas pundurvalstis: Sanmarīno un Vatikāns. Valsts ziemeļaustrumos plešas Itālijas lielākais līdzenums – Padānas jeb Lombardijas līdzenums, kuru šķērso Itālijas lielākā upe – 652km garā Po. Gar valsts rietumu piekrasti no Dženovas ziemeļos līdz Neapolei dienvidos stiepjas zemienes, kuras citu no citas nošķir kalni, līdzenumi un atsevišķas virsotnes. Zemienēs un arī Padānas līdzenumā ir visauglīgākā augsne Itālijā, un tie ir arī visbiežāk apdzīvotie valsts rajoni. Itālijas ziemeļos slejas Alpu kalni, bet no ziemeļiem līdz dienvidiem Itālijas centrālajā daļā – Apenīni.

Klimats:

Mērens un subtropisks Vidusjūras klimats. Itālijas ziemeļos un Padānas zemienē klimats ir pārejošs no subtropiska un mērenu, vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +22oC līdz +24oC, ziemas ir aukstas un tumšas, vidējā janvāra temperatūra ir ap 0oC. Dienvidos ir Vidusjūras klimats, vasaras ir karstas un sausas, vidējā jūlija temperatūra ir +26oC, ziemas ir siltas un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8oC līdz +10oC, sniegs uzsnieg reti (izņemot kalnu rajonus, kur virs 1500 m sniegs turas 200 dienas gadā).

Iedzīvotāju skaits: 60 miljoni.

Valoda: Itāliešu. Populāras ir angļu un franču valodas. Gandrīz 60% iedzīvotāju runā dialektos.

Reliģija: 85% romas katoļu, 1% protestanti un 14%, kas nepieder nevienai reliģijai.

Nacionālie ēdieni:

Itālija vizītkarte ir visdažādākās „pastas” – makaronu izstrādājumi, no tiem populārākie ir spageti. Pie pastas ir milzīgs daudzums dažādu mērču, tāpat kā pašas pastas šķirņu un krāsu. Kaneloni – kaut kas līdzīgs pankūkām ar liellopa, siera pildījumu un dažādām mērcēm. Itāļu pieķeršanās makaronu ēdieniem ir visiem labi zināma, bet ne visi zina, ka pasta itāļu valodā ir ne tikai vispārējs apzīmējums visiem makaronu ēdieniem, bet arī sinonīms vārdam „ēdiens”. Tā kā lūgums pagatavot ēdienu vienlaikus skan kā “dodiet makaronus!” Tāpat Itālija ir slavena ar savām lieliskajām picām. Dienvidos vairāk iecienīti ir jūras produkti – cepta zobenzivs, krevetes un mīdijas. Lielā cieņā ir dārzeņu salāti ar olīvu eļļu un siera gabaliņiem. No desertiem – ļoti garšīgi saldējumi, siera tortes un šokolāde visdažādākajos veidos.

Alkoholiskie dzērieni:

Itālija ir vīnu zeme, kurā vīnu dara apmēram miljons vīndaru. Vīns tiek likts uz galda katrā ēdienreizē. Ir vērts nobaudīt tādus itāliešu vīnus kā Chianti, Barbera, sicīliešu saldo Marsala, kura pirmsākumi meklējami vēl antīkajos laikos, un tas ir radniecīgs slavenajam „Olimpiskajam vīnam”, kā arī Beneventes liķieri Strega. Citi populāri itāliešu dzērieni ir aperitīvi, Cinzano, Martini un dzirkstošais vīns Asti. No stiprajiem dzērieniem ļoti pazīstams ir vīnogu degvīns grappa. Nepalaid garām iespēju nobaudīt itāliešu vīnu, tā garša patīkami pārsteigs.

Ko sagaidīt? 

  • Viena no tīrākajām Vidusjūras salām. 
  • Salā ir pludmales 1850 kilometru garumā, kas ir ceturtdaļa visu Itālijas pludmaļu un pati labākā ceturtdaļa! Šeit vēl ir palikuši civilizācijas neskarti paradīzes stūrīši ar zelta pludmalēm un neparastiem klinšainiem līčiem, no kuriem netālu ir uzceltas mūsdienīgas viesnīcas ar pirmklasīgu servisu, pilnu pakalpojumu klāstu un attīstītu infrastruktūru elitāras atpūtas cienītājiem. 
  • Pateicoties zemajam iedzīvotāju skaitam, unikāla iespēja mūsdienu Eiropā baudīt atpūtu pie Vidusjūras gandrīz neapdzīvotās un maz apmeklētās piekrastēs, pat sezonas pašā vidū. 
  • Sala saglabājusi savu tradicionālo patriarhālo nostāju, oriģinālo kultūru un tradīcijas, festivāli un svētki notiek praktiski visa gada garumā. 
  • Sardīnijas augstākais punkts ir Gennargentu kalnu grēda – sniegu tur var redzēt 1800 metru augstumā no novembra līdz decembrim un no marta līdz aprīlim. Krasta līnija ir salīdzinoši līdzena, un sala pēc formas atgādina sandali, tādēļ kādreiz to tā arī sauca – Sandalia. 
  • Sardīnijā ir daudz noslēpumainu alu, ko rotā stalaktīti un stalagmīti, un ezeri ar dzidru ūdeni. Arī fauna šeit ir ekskluzīva, jo Sardīnijā ir saglabājušies vairāki dzīvnieku veidi, kas Eiropā kontinenta pārapdzīvotības dēļ jau sen ir iznīcināti. 
  • Izsmalcinātā Sardīnijas virtuve priecēs Tevi ar neatkārtojamas garšas vīniem, maizi, sieriem, gaļas un zivju ēdieniem. 

Ko tur var darīt un redzēt? 

  • Salas dienvidos atrodas Kaljari province ar Sardīnijas galvaspilsētu – Kaljari ostu. Šeit ir interesantas smilšainas kāpas Pistis un Piscinas un iespaidīgās klintis Iglesiente. Kaljari līcī ir līdzens smilšu krasts ar neskaitāmām pludmalēm un lagūnām. Kaljārī pilsētā no Romas laikiem saglabājusies Katedrāle ar Aragoniešu Martina II kapu, pilsētas cietokšņa sienas ar Ziloņu torni un seno romiešu amfiteātris. 
  • Villasimus ir mazs ciematiņš, kas atrodas Sardīnijas dienvidaustrumos apmēram 50 kilometru attālumā no Kaljari. Šī ir piemērota vieta zemūdens peldētājiem, jo gar smalko, balto smilšu pludmalēm stiepjas brīnumskaisti koraļļu rifi ar daudzveidīgu zemūdens pasauli – krāsainām zivtiņām, jūras ežiem, langustiem, astoņkājiem un citiem dzīvniekiem. Šajā piekrastē atridas arī četri nogrimuši kuģi, pie kuriem iespējams ienirt pieredzējuša instruktora pavadībā.
  • Sporta cienītājiem – golfs, teniss, jāšana, ūdens velosipēdi un skūteri, motorlaivu noma, zemūdens niršana, burāšanas sports un daudz kas cits. 
  • Ideāla vieta sērfingam visa gada garumā, brīžiem viļņu augstums sasiedz 5 un vairāk metrus. Sardīnijā regulāri notiek sērfinga sacensības. 
  • Sardīnija ir viena no labākajām vietām pasaulē, kur nodarboties ar zemūdens peldēšanu. Neparasti tīrais jūras ūdens un zemūdens flora un fauna pievilina daiverus no visas pasaules. Kosta Esmeraldas piekrastē 10 līdz 42 metru dziļumā atrodas neskaitāmas zemūdens alas, kam, pateicoties gaismas spēlēm, katrai ir savs veidols. 

Vērts likt aiz auss!

  • Itālieši labprāt runā par savu ģimeni, par atvaļinājumiem un ceļojumiem, par cerībām, vilšanos un kaislībām, viņiem patīk rādīt savu bērnu fotogrāfijas. Nebaidies būt pārāk runīgs, jo, lai kā Tu centīsies, itālietim tik un tā šķitīsi noslēgts. 
  • Neaizmirsti par siestu (pārtraukumu pēcpusdienas atpūtai). Apmēram no 13:00 līdz 15:30 veikali un citas sabiedriskas iestādes var būt slēgtas. Vairums kafejnīcu un restorānu strādā no 15:00 līdz 18:00. 
  • Elektrības spriegums tīklā ir 220 / 50 Hz.
  • Taksofonos izmato telefona kartes, kuras var iegādāties preses kioskos vai pasta nodaļās. Zvani no telefonu automāta ir lētāki nekā no viesnīcas. Labākais laiks tālruņa zvaniem ir no 18:30 līdz 8:00 (šajā laikā sarunas ir par 30–50% lētākas). Itālijas starptautiskais kods +39. 
  • Naudas vienība Itālijā ir eiro. Valūtas maiņu veic visas bankas un valūtas maiņas punkti. Naudu var izņemt arī bankomātos. Vairumā viesnīcu, veikalu un restorānu ir iespējams norēķināties ar kredītkartēm. 
  • Banku darba laiks darba dienās 08:30-12:30 un 15:30-19:00. Bankas nestrādā brīvdienās, valsts svētku dienās un tiek slēgtas ātrāk pirms svarīgiem svētkiem. 
  • Veikali visbiežāk strādā no otrdienas līdz sestdienai no 9:30 līdz 20:00, bet pirmdienās tos atver tikai pēcpusdienā. Lielākajā daļā pilsētu privātie veikali tiek slēgti siestas laikā no 13:00 līdz 16:00. 
  • Nav ieteicams dzert ūdensvada ūdeni. Iesakām iegādāties pudelēs pildīto ūdeni. Vairākos pilsētu laukumos, īpaši Romā, ir izvietotas dzeramā ūdens strūklakas. Uzraksts Aqua nonpotabile liecina, ka ūdeni dzert nedrīkst. 
  • Visbiežāk restorānos dzeramnaudu 10% apmērā no rēķina summas jau pieskaita apmaksai. Ja servisa maksa nav iekļauta rēķinā, tad vajadzētu atstāt 10% dzeramnaudu, bet tas nav obligāti. Jādod dzeramnauda viesnīcas portjē. 
  • Itālijā nav īpašu ģērbšanās un uzvedības noteikumu, tomēr, apmeklējot baznīcu, centies ģērbties piedienīgi. Itālija ir modes un stila zeme, un pat mazās pilsētiņās gan sievietes, gan vīrieši tērpjas krāšņi un stilīgi. Pludmalēs var redzēt sievietes, kuras sauļojas „top-less” stilā (peldkostīmā bez krūštura). 
  • Noteikti visu laiku valkā galvassegu, saulesbrilles un lieto aizsargkrēmu. 
  • Naudu, dārglietas un pasi varat atstāt viesnīcas seifā. Tāpat kā lielākajā daļā Eiropas valstu, arī Itālijā ir kabatas zagļi un huligāni (īpaši valsts dienvidu daļā). Nenēsā somas uz pleca, tās var noraut ar motocikliem braucoši zagļi. 
  • Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu un vietējo valūtu. Brīvi var izvest summu 10 000 Eiro apmērā vai ekvivalentu summu citas valūtas. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, 2 litrus vīnu, 1 litru stipro dzērienu, dārglietas, divus fotoaparātus, videokameru, magnetolu, laivu, velosipēdu, divus slēpju pārus, divas tenisa raketes un vienu sniega dēli. Ievedot medību ieročus vajadzīga atļauja. Aizliegts ir vēsturisku dārgumu tranzīts.
  • LR pilsoņiem vīza nav vajadzīga.

Galerija