28.03.2024 - strādājam attālināti līdz plkst 17:00
Lai pierakstītos vai citu jautājumu gadījumā, lūdzu zvaniet pa tālruni 26460009 vai rakstiet [email protected]

Kaboverde Valsts svētkos

Pērc: līdz 20.10.2017.
Ceļo: 20.11.-25.11.2017.
Cena: 
999.00 EUR
(vienai personai, braucot divatā)

Ceļojuma odziņas:

  • Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj samierināties ar citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī.
  • Dāvanā mājuppalicējiem var atvest: Fogu salā audzēto kafiju vai vīnu, Santu Antau salas cukurniedru rumu, vietējo daiļamatnieku darinājumus ( kas gan, lielākoties, ir diezgan pašdarbnieciski).
  • Kaboverdes vulkāniskās izcelsmes arhipelāgu veido 10 lielākas salas, no kurām deviņas ir apdzīvotas un 8 nelielas saliņas jeb vienkārši klintis okeānā.
  • Salas atkarībā no sava izvietojuma attiecībā pret Āfrikas kontinentu tiek iedalītas divās grupās: vēja puses salas ir Sau Visente ( Sao Vicente) un Santu Antau (Santo Antao), neapdzīvotā Santa Lučija (Santa Luzia), Sal, Bua Višta (Boa Vista), Sau Nikolau ( Sao Nicolao) bet aizvēja salas – Maiju (Maio), Santjagu (Santiago), Fogu (Fogo), Brava.

20.11.2017: Rīga 01.15 - 08.10 Sau Visente (tehniskā nosēšanās Faru)
25.11.2017: Sau Visente 17.30 - 05.50 Rīga (tehniskā nosēšanās Tenerifē)

Tikai lidojums  799 EUR

Lidojums + viesnīca 999 EUR

Hotel Oasis Porto Grande 4*
4*viesnīca Hotel Oasis Porto Grande atrodas Mindelo pilsētas centrā pie galvenā laukuma. Pilsētas pludmale atrodas apmēram 150m attālumā. Viesnīcas trīs stāvos izvietotas plašas istabas ar balkonu uz laukuma pusi vai dārzu ar peldbaseinu. Tajās viesu ērtībām pieejams: gaisa kondicionieris, TV, fēns, minibārs, seifs, bezmaksas WI-FI. Viesiem līdz jāņem vai jānopērk vietējā veikalā dušas želeja un kodicionieris matiem. Viesnīcā nav lifta, bet tās darbinieki palīdz viesu bagāžu nogādāt līdz istabām. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas divos restorānos, bet dzērienus – bārā.

Don Paco Hotel 3*
3.5*viesnīca Don Paco atrodas pašā Mindelo pilsētas centrā, netālu no galvenā laukuma. Līdz pilsētas pludmalei ir tikai 400m.
Šajā viesnīcā pieejami numuri, kuros var izvietoties 3 viesi. Istabas iekārtotas viesu ērtībām ar gaisa kondicionieri, platekrāna TV un satelītprogrammām. Fēnu un pieeju seifam var palūgt reģistratūrā. Šampūnu un kondicionieri matiem jāņem līdzi vai arī jānopērk vietējā veikalā.
WI-FI tīkla pārklājums atrodams visā viesnīcā par papildus samaksu ( apm. 3€/stundā).
Viesnīcā ir divi restorāni, bārs un terase.
Noīrēto automašīnu bez maksas var atstāt turpat uz ielas.

Noteikumi:

  • Vietu skaits ierobežots.

Cenā iekļauts:

  • Tiešais lidojums Rīga-Sau Visente-Rīga;
  • Lidostu nodokļi;
  • Reģistrējamā bagāža 13kg, rokas bagāža 6kg;
  • Dzīvošana viesnīcā;
  • Transfērs;
  • Brokastis.

Cenā nav iekļauts:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Pilsētas nodoklis;
  • Ekskursijas;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Pārējās ēdienreizes;
  • Personīgie izdevumi

Bultas kontūrai līdzīgā salu valsts Kaboverdes Republika atrodas Atlantijas okeāna dienvidaustrumos, 800 km uz dienvidiem no Kanāriju salām. Masu tūrisma nesabojāts, tropiskā klimata, saules un siltā okeāna ūdens lutināts, arhipelāgs kļūst arvien iekārojamāks galamērķis arī tiem, kas „ visu jau ir redzējuši un visur bijuši”.
Kaboverde ir viens no četriem tā sauktajiem Makaronēzijas arhipelāgiem, kas atrodas uz Rietumiem no Gibraltāra un kuriem senie grieķi devuši nosaukumu „ laimīgās jeb svētlaimes salas”.
 
Kaboverdes vulkāniskās izcelsmes arhipelāgu veido 10 lielākas salas, no kurām deviņas ir apdzīvotas un 8 nelielas saliņas jeb vienkārši klintis okeānā.
Salas atkarībā no sava izvietojuma attiecībā pret Āfrikas kontinentu tiek iedalītas divās grupās: vēja puses salas ir Sau Visente ( Sao Vicente) un Santu Antau 
(Santo Antao), neapdzīvotā Santa Lučija (Santa Luzia), Sal, Bua Višta (Boa Vista), Sau Nikolau ( Sao Nicolao) bet aizvēja salas – Maiju (Maio), Santjagu
(Santiago), Fogu(Fogo), Brava.

Zemūdens vulkānu darbības rezultātā un pārvietojoties zemes tektoniskajām plātnēm, arhipelāgs pirms vairākiem miljoniem gadu pacēlās no Atlantijas okeāna dzīlēm un dažādu faktoru ietekmē ieguva atšķirīgu reljefu. Vairāk uz austrumiem atrodošās salas Maiju, Bua Višta un Sal ir līdzenas, klātas ar pustuksnesim raksturīgu augu valsti un ar plašām, baltām smiltīm klātām pludmalēm. Savukārt, pārējās apdzīvotās salas, kas atrodas arhipelāga rietumu daļā ir kalnainas, un to reljefu pārsvarā veido aizmiguši vulkāni un dziļas ielejas. Rietumu puses salas ar okeānu sastopas nevis no lēzenām pludmalēm, bet viļņiem triecoties pret 1000 m augstām klintīm.

Arhipelāga augstākā virsotne ir Fogu smaile tāda paša nosaukuma salā, kas ir joprojām aktīvs vulkāns un kas savu nepielūdzamo dabu, ar lavu pārklājot ievērojamu daļu visas salas, parādīja 2014. gada rudenī.
Kaboverdes klimats ir gandrīz nemainīgs visu cauru gadu ar sauli, vēju un + 25C vidējo gaisa temperatūru, kas nepakāpjas pat viskarstākajā laikā vairāk par 10 grādiem. Arī okeāna ūdens te pastāvīgi ir apmēram +25C grādus silts. Tā saucamā lietus sezona ilgst no jūlija līdz oktobrim, bet lietus sezona Kaboverdē nozīmē četru lietainu dienu iespējamību mēnesī un arī tad šī iespējamība ir vidēji 4%

Vēsture
Lielo atklājumu laikā neapdzīvotas Zaļā raga salas atklāja portugāļu jūrasbraucēji, kuri 14. gadsimta vidū, karaļa Henrija Jūrasbraucēja sūtīti, devās uz Āfrikas rietumu piekrasti. Interesanti, ka lielai daļai salu nosaukumi doti pēc atklāšanas dienas svēto aizbildņu vārdiem.
1461. gadā pirmā pastāvīgā apmetne tika nodibināta Santjagu un tā kļuva par pirmo pastāvīgo eiropiešu aizjūras koloniju uz dienvidiem no Sahāras tuksneša. Salu atrašanās vieta bija ideāla vergu tirdzniecībai, kā arī kuģu pieturas vietai, ja tos vajadzēja remontēt vai arī papildināt pārtikas krājumus.
Arhipelāgu savulaik apmeklēja arī Čarlzs Darvins.
1975. gadā Kaboverde ieguva neatkarību no Portugāles un tā sadūrās ar smagu ekonomisko situāciju. Bezdarbs strauji pieauga un valstī sākās masveida emigrācija. Pašlaik salās dzīvo mazāk iedzīvotāju nekā mīt ārpus tās.

Ekonomika
Kaboverdes ekonomika galvenokārt balstās uz pakalpojumu sfēru un tūrismu, kas straujāk attīstas tikai pēdējos gados. Valstij diemžēl nav nekādu derīgo izrakteņu izņemot sāls, kaļķakmens un vulkāniskie pelni, kurus izmanto cementa ražošanā. Arī lauksaimniecisko produktu ražošana nelielos apmēros tiek veikta tikai uz piecām no apdzīvotajām salām un apmēram 90% nepieciešamā pārtika tiek importēta. Lai arī 35% arhipelāga iedzīvotāju dzīvo lauku apvidos, lauksaimniecības un zvejniecības daļa veido tikai 9% no valsts kopprodukta. Toties 20% no valstī saņemtās un apgrozāmās naudas nāk no emigrācijā dzīvojošajiem tautiešiem, kuri cenšas atvieglot savu dzimtenē palikušo ģimeņu dzīvi.
Kaboverde ir Āfrikas „teicamniece”, tā iestājusies Pasaules Tirdzniecības organizācijā, samazinājusi bezdarbu, tās kopprodukts pārsniedz šī reģiona valstu kopprodukta līmeni, tā pieder pie valstīm, kuras visvairāk izmanto atjaunojamo enerģiju – vēja elektrostacijas ir uzbūvētas uz četrām salām un saražo 30% valstī patērēto elektroenerģiju, ārvalstu investori ir uzcēluši vairākas rūpnīcas, kas atsāļo okeāna ūdeni. Kaboverdes iedzīvotāji ir ar visaugstāko izglītības līmeni Āfrikas kontinentā (pēc Dienvidāfrikas Republikas). Un vēl - Transparency International korupcijas uztveres indeksa tabulā 2014. gadā Kaboverde ierindojas vienu vietu virs Latvijas


Sau Visente
Sau Visente ir viena no tā saucamajām pretvēja salām, kas sakārtojušās rindā arhipelāga ziemeļos. Tā klāta nelielām kalnu grēdām un sarkanbrūnām smiltīm. Tikai retums acis var atpūsties pie pazemu akāciju vai alveju zaļuma, kas ilgstošā sausuma periodā arī pieņem tuksneša augiem raksturīgo aizsargkrāsu un piemērojas apkārtējai videi.
Klimats salā ir ekstremāli sauss – nereti te ir tikai pāris lietainu dienu gadā. Salas augstākā virsotne Monte Verde (750m) parasti ir ietinusies nelielā migliņā un, kondensāts nedaudz samitrina izkaltušo kalnu, ļaujot vārgai zālītei izspraukties no sausās zemes. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz salu un lielisko Portu Grandes līci (patiesībā, vulkāna krāteri), kura krastā izvietojusies salas galvaspilsēta Mindelu.
Sau Visentē, tāpat kā citas Kaboverdes arhipelāga salās, var doties uz kādu nomaļu pludmali, kur peldēties vai pavadīt līdz jūrai kādu nomaldījušos bruņurupucēnu vai arī nodarboties ar vindsērfingu. Taču galvenais salas pievilcības objekts ir galvaspilsēta Mindelu, kurā dzīvo ap 90% salinieku. Tā atzīta par Kaboverdes kultūras centru un kā nu ne – te dzimusi, nabadzībā dzīvojusi, līdz neparasto talantu nejauši atklāja portugāļu talantu mednieks, un mirusi „baskājainā dīva” un mournu karaliene Sezārija Evora. Šeit viņas māja, ko dīva varēja atļauties uzbūvēt tikai vecumdienās gaida, kad Kaboverdes valdība tajā atklās sen apsolīto muzeju.
Mournas – liriskas, pārsvarā lēna tempa melodijas ar kaisles pilniem tekstiem - radušās jau 19 gadsimta beigās, kad tās dziedāja portugāļu ģitāras pavadībā. Tās fokusējas uz mīlestību, sievietes idealizēšanu un ilgām pēc pagājušā un dzimtenes. Kaboverdes valdība veic nepieciešamās formalitātes, lai mournas iekļautu UNESCO pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā, bet pagaidām, arī bez to oficiālas atzīšanas par tieši Kaboverdes raksturīgāko kultūras sastāvdaļu un vērtību, tās var siltajos tropu vakaros noklausītie kādā no pavisam neievērojamiem galvaspilsētas krodziņiem.

Santu Antau
Kaimiņu sala Santu Antau, kas kardināli atšķiras no Sau Visentes, atrodas stundas brauciena ar kuģi attālumā pāri Portu Grandes līcim.
Pietauvojoties vietējā ostā un vērojot nedaudz nomācošos izkaltušos paugurus, nevienam pat prātā nevar ienākt, ka šī ainava turpinās tikai līdz pirmajai kalnu pārejai. Tālāk skatienam paveras ainava, kura varētu būt iedvesmojusi Žilu Vernu, kad viņš rakstīja savu romānu „Noslēpumu sala”. Asas klintis mijas ar dziļām ielejām pa kurām vijas strauti. Visapkārt tropiska audzelība – banānkoki, mango, papaijas, maizes koki, kafijas krūmi, cukurniedres, no kurām tiek gatavota salas galvenā eksportprece – rums. Klinšu piekājēs kāpelē kazas un pa kādai kārnai govij.
Īpaši jāizceļ brauciens no ostas Portu Novu līdz apdzīvotajai vietai Ribeirai Grande – dramatiskās ainavas liks aizrauties elpai. Šeit sala noslēdzas ar mežonīgām, stāvām klintīm pa kurām ved kārtējais bruģētais ceļš, uz kura vieta ir tikai vienai automašīnai...
Lielākā daļa Santu Antau iedzīvotāju mitinās salas ziemeļu un austrumu piekrastē, kur atrodas apdzīvotās vietas Ribeira Grande- salas galvaspilsēta, Ponta del Sol, un citas.
Salas rietumiem raksturīgu sliktāki ceļi un mazāk apdzīvotu vietu, tomēr te no senseniem laikiem tika izmantota vienīgā labā, dabas izveidotā osta –Tarrafal, zaļumu ieskauta un klinšu aizsargāta, kas gan atrodas patālu no niecīgajiem lauksaimnieciskajiem sējumiem, kas piekļaujas iedzīvotāju mitekļiem.
Vietējā leģenda vēstī, ka tad, kad Dievs pabeidzis pasaules radīšanu, apmierināti sasitis kopā plaukstas, no tām jūrā nemanīti iekritušas dažas drupačas, kas tad arī ir Kaboverdes salas. Jāsaka, ka, lai arī drupačas no Dieva rokām nokritušas vienlaicīgi, katrai sala ir atšķirīga un katrai ir savs stāsts un brīnumi, ko redzēt, ja ceļotājs grib sākt iepazīt Āfriku.

Galerija